Grand Prix Małopolski w Biegach Przełajowych w Zalesiu

duża grupa osób startująca do biegu

7 października 2023 r. trasy „Aktywna Mogielica” oraz Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego „Zalesianka” na Zalesiu po raz kolejny stały się areną zmagań najlepszych biegaczy przełajowych.

Głównymi partnerami tegorocznej edycji Grand Prix w biegach przełajowych byli: Województwo Małopolskie oraz Lasy Państwowe. Patronami zawodów było Starostwo Powiatowe w Limanowej, Małopolski Związek Lekkiej Atletyki, Gmina Słopnice oraz Gmina Dobra.

Grand Prix Małopolski w Biegach Przełajowych na Zalesiu stanowi jedną z cyklu sześciu imprez w biegach przełajowych, które rozgrywane są w różnych miejscowościach Małopolski. Na wiosnę odbyły się imprezy w Trzebini oraz Skawinie. W październiku zawodników czeka jeszcze rywalizacja w Olkuszu, Nowym Wiśniczu. Finał cyklu nastąpi w Trzebini 28 października br.

Na Zalesiu spotkali się zawodnicy reprezentujący kluby zrzeszone w Małopolskim Związku Lekkiej Atletyki: Krakowska Akademia Lekkoatletyki, Kraków Atletics Team, KS AZS AWF Kraków, KS Olkusz, KS Pointer Siercza, KS SportWise Kraków, KS Victoria Trzebinia, KU AZS PWZS w Tarnowie, LKS Brzezna Osiek, MKL Brygada Beskidów Nowy Sącz, SAS AZS AWF Kraków, SKL Sucha Beskidzka, TS Wieliczanka Wieliczka, UKS Kobylanka, UKS Kusy Bukowno, UKS Lider Siercza, UKS Romer Rabka-Zdrój, WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz, WKS Wawel Kraków oraz oczywiście KS Limanowa Forrest. W zawodach wystartowali również zawodnicy z województwa podkarpackiego reprezentujący klub KB Krościenko Wyżne, a także zawodnicy miejscowego klubu UKS Wierchy Zalesie, specjalizującego się w szkoleniu dzieci w zakresie biegów narciarskich.

Na starcie stanęło w sumie 314 zawodników, którzy wzięli udział w rywalizacji w 11 różnych kategoriach wiekowych oraz na 5 różnych dystansach (od 300m do 3km).

W dwóch najstarszych kategoriach wiekowych rozegrany został bieg 100-lecia Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej. Jego zwycięzcami zostali Monika Ogórek oraz Rafał Ogórek – reprezentanci klubu MKL Brygada Beskidów Nowy Sącz.

Po zakończonej  sportowej rywalizacji każdy zawodnik mógł liczyć na wodę, posiłek regeneracyjny oraz ciepłą herbatę i kawę.

Bardzo udane starty zaliczyli zawodnicy KS Limanowa Forrest, którzy wywalczyli w sumie 7 medali:

• Konrad Nowak- 3 miejsce M2015
  • Iga Matras – 2 miejsce K2014
  • Katarzyna Niezabitowska – 3 miejsce K2013
  • Jakub Bugański – 1 miejsce M2012
  • Zofia Opiela – 2 miejsce K2010
  • Zuzanna Nowak – 3 miejsce K2010
  • Natalia Dębska – 1 miejsce K2006-2007

Gratulujemy!

Na zakończenie zawodów rozlosowane zostały nagrody rzeczone wśród wszystkich zawodników biorących dział w rywalizacji sportowej.

Sponsorami nagród byli: Województwo Małopolskie, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Gmina Słopnice, Gmina Dobra, Jantar – wędliny, DarkStory, Ziołowa Wyspa, Beauty Skin BC, Limanowski Dom Kultury z Limanowej, Wydział Metali Nieżelaznych AGH Kraków, Gospodarstwo Agroturystyczne Zalasek w Dobrej, Partner Alma, GOMI Gazy, Piekarnia Pajor z Laskowej, Drukarnia MM z Limanowej.

Patroni medialni imprezy: TV28, limanowa.in oraz RDN Małopolska.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

źr./fot: KS limanowa Forrest