Już jutro rusza 14. edycja Rajdu Górskiego Szlakiem Papieskim

Logo IV Rajd Górski Szlakami Papieskimi Papieskimi w Tymbarku

10 czerwca br. młodzież już po raz czternasty, wyruszy na trasę Rajdu Górskiego Szlakiem Papieskim. Trasa przebiegać będzie na odcinku: Tymbark – Góra Paproć – Tymbark.

W rajdzie udział wezmą uczniowie szkół podstawowych, klas mundurowych Zespołu Szkół im. KEN oraz członkowie organizacji proobronnej Strzelec w Tymbarku. Celem rajdu jest uczczenie pamięci Wielkiego Rodaka Świętego Papieża Jana Pawła II oraz popularyzacja ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej. Na szczycie Paproci, po Mszy Świętej, dla młodzieży zostanie zorganizowany konkurs wiedzy: o życiu i działalności św. Jana Pawła II, przygotowany  przez tymbarski Strzelec (mł. insp. ZS Tadeusz Rybka) oraz nastąpi oficjalne otwarcie ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej. Rajd zakończy integracyjne spotkanie turystyczne.

Organizatorami tego wydarzenia pod honorowym patronatem Wójta Gminy Tymbark Pawła Ptaszka są: UG Tymbark, Jednostka Strzelecka nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS Strzelec OSW w Tymbarku oraz OSP Tymbark.

źr.: UG Tymbark