Na limanowskim rynku odbyły się „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego” z udziałem KGW Paradne Gosposie

Trwa akcja „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego” organizowana przez Starostwo Powiatowe w Limanowej. W piątek, 20 sierpnia br. uczestniczyły w niej Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Paradne Gosposie z Kasinki Małej.  Oprócz stoiska KGW rękodzieło artystyczne prezentowały Seniorki z Limanowskiego Domu Kultury.  Ponadto, tak jak podczas ostatniego spotkania mieszkańcy Miasta Limanowa, którzy jeszcze nie wzięli udziału w Narodowym Spisie Powszechnym mogli skorzystać z pomocy mobilnego biura spisowego . Do dyspozycji uczestników podczas wydarzenia byli również EKOdoradcy Urzędu Miasta Limanowa. Podczas wydarzenia był obecny Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga.

Wydarzenie „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego” mające na celu promocję regionalnego dziedzictwa kulinarnego i kulturalnego oraz działalności lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich trwało od 9:00 do 13:00. W tym czasie stoisko promocyjne Paradnych Gosposi z Kasinki Małej odwiedziło bardzo wielu gości  – miłośników regionalnych produktów, których skusiły m.in. domowe wypieki, przetwory, pierniki czy tradycyjny żurek. Również stoisko Seniorek z Limanowskiego Domu kultury z pięknymi ozdobami i rękodziełem artystycznym przyciągnęło wiele osób.

Bardzo dużą popularnością cieszyły się także : mobilne biuro spisowe oraz stanowisko ekodoradców z Urzędu Miasta Limanowa.

Dziękujemy „Paradnym Gosposiom” z KGW w Kasince Małej oraz wszystkim uczestnikom dzisiejszego wydarzenia, a także zapraszamy 27 sierpnia na kolejne spotkanie z regionalnymi smakami.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content