Na limanowskim rynku odbyły się obchody Święta Policji

25 lipca 2023 r. na rynku w Limanowej odbyły się obchody Święta Policji. Tradycyjnie były one połączone z uroczystym wręczeniem nominacji na wyższe stopnie służbowe.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, na czele z Komendantem Powiatowym Policji mł. insp. Marcinem Sakiem oraz I Zastępcą Komendanta mł. insp. Albertem Kogutem, a także policjanci awansowani na wyższe stopnie służbowe. Na obchody Święta Policji w Limanowej przybył także Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion. Obecni byli również: Urszula Nowogórska Poseł na Sejm RP, przedstawiciele władz samorządowych, a także przedstawiciele służb, straży granicznej, wojska, straży pożarnej, instytucji i stowarzyszeń. Powiat Limanowski reprezentował Starosta Limanowski Mieczysław Uryga wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Józefem Pietrzakiem.

Po uroczystym wprowadzeniu, odegraniu hymnu państwowego oraz wciągnięciu flagi na maszt, nastąpiło złożenie meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Krakowie. Gości i wszystkich uczestników uroczystości powitał  Komendant Powiatowy Policji mł. inspMarcin Sak.

Następnie Komendant Wojewódzki Policji w asyście Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej wraz ze Starostą Limanowskim Mieczysławem Urygą wręczyli akty nominacji na wyższe stopnie służbowe oraz okolicznościowe listy gratulacyjne. Awans na wyższe stopnie w tym roku otrzymało 50 funkcjonariuszy.

Starosta Limanowski złożył życzenia i podziękowania wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Limanowej za ofiarność i wzorowe wypełnianie obowiązków na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

– Dziękuję Limanowskiej Policji za trud i poświęcenie dla tej ważnej służby jakie ponosicie każdego dnia – dbając o zapewnienie porządku publicznego i bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Limanowskiego, równocześnie dając przykład właściwego zachowania i etycznych postaw – zwrócił się do obecnych funkcjonariuszy Mieczysław Uryga.

Podczas obchodów Święta Policji w Limanowej przyznano również specjalne wyróżnienia za działalność na rzecz społeczeństwa i praw człowieka, jak również za tworzenie i wspieranie inicjatyw  w dziedzinie upowszechniania służby w Polsce. Nadinsp. Michał Ledzion oraz  podinsp. Mieczysław Wąchała – Naczelnik Wydziału Kryminalnego zostali odznaczeni złotym krzyżem. Medal Pamięci Polskiego Czynu Zbrojnego – 100-Lecia Bitwy Warszawskiej 1920 Roku – Cudu Nad Wisłą z rąk Prezesa Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Sączu – Mieczysława Orczykowskiego otrzymali:

– mł. insp. Marcin Sak – Komendant Powiatowy Policji w Limanowej
– mł. insp. Albert Kogut – I z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej
– podinsp. Piotr Wąchała – Ekspert Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Limanowej
– asp. sztab. Daniel Bodziony
– asp. Michał Plata

Dodatkowo w podziękowaniu za współpracę oraz szczególne wsparcie dla działań limanowskiej komendy, Komendant Powiatowy Policji w Limanowej uhonorował okolicznościowym grawertonem Starostę Limanowskiego Mieczysława Urygę, a także Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedę, Burmistrz Miasta Mszana Dolna Annę Pękałę oraz Wójta Gminy Mszana Dolna Bolesława Żabę.

 

Podczas wydarzenia można było odwiedzić stoisko promocyjne Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, na którym pracownicy komendy opowiadali o pracy policjanta, a także udzielali informacji na temat możliwości i warunków rekrutacji do policji. Najmłodsi uczestnicy policyjnego święta spotkali się z maskotką małopolskiej Policji – Inspektorem Wawelkiem.

Warto wspomnieć, że obchody Święta Policji w Powiecie Limanowskim rozpoczęły się już w niedzielę  23 lipca br. od mszy świętej, odprawionej w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej w intencji funkcjonariuszy i pracowników cywilnych limanowskiej komendy.

Zapraszamy również do obejrzenia FOTOGALERII z tegorocznego Święta Policji.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content