Odbył się II Memoriał im. Rudolfa Pająka

W dniach 9-11 czerwca 2023 r. Ponad 600 młodych adeptów  futbolu wzięło udział w II Memoriale Rudolfa Pająka, który odbył się na boisku sportowym w w Świdniku (gm. Łukowica). Organizatorem wydarzenia był LKS Uran Łukowica przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Turystyki w Łukowicy, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Urzędu Gminy Łukowica i Sołectwa Świdnik.

Patronat honorowy nad memoriałem objęli: Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga, Wójt Gminy Łukowica – Bogdan Łuczkowski, Prezes limanowskiego PPN – Stanisław Strug.

Dziecięce drużyny piłkarskie z całej Małopolski rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych: rocznik 2012 i młodsi, rocznik 2014 i młodsi oraz rocznik 2016 i młodsi. Zawodników wspierała liczna grupa kibiców, wśród nich  również , reprezentujący Powiat Limanowski  – Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego – Józef Pietrzak, który wziął także udział ceremonii finałowej wręczenia nagród młodym sportowcom.

Wyniki fazy finałowej wraz z klasyfikacją końcową w kategorii U- 9 ( rocznik 2014 i młodsi) przedstawiają się następująco:
1 miejsce  Uran Łukowica I,
2. miejsce GOL Łącko
3. Miejsce  AP Limanovia I

Wyniki w  kategorii U-11 ( 2012 i młodsi):

1. miejsce : Dunajec Nowy Sącz
2. miejsce: Akademia Sandecja
3. miejsce: Szkółka Piłkarska Al-Plast Poprad Rytro

Gratulujemy laureatom i wszystkim drużynom, które wzięły udział w II Memoriale Rudolfa Pająka.

Informacje na temat tegorocznej edycji dostępne są  także na stronie  LKS Łukowica w mediach społecznościowych klubu.

Partnerem technicznym i fundator voucherów dla laureatów była firma Cutline Wear Factory.

Podobnie jak w roku ubiegłym, zawodom poświęconym pamięci Rudolfa Pająka – lokalnego działacza społecznego, inicjatora wielu wydarzeń sportowych i kulturalnych w regionie , towarzyszyła wyjątkowa sportowa, atmosfera i wiele piłkarskich emocji.

Organizatorzy dziękują  trenerom, pracownikom GOKSiT, pracownikom Szkoły Podstawowej w Świdniku, rodzicom, wolontariuszom, a także wszystkim osobom  zaangażowanym we współpracę.

Zapraszamy za rok na kolejną edycję piłkarskiego memoriału!

źr. Uran Łukowica, fot. Michał Stańczyk