Odbyły się Dożynki Przyszowskie

15 sierpnia 2022 r. w Przyszowej w gminie Łukowica odbyły się coroczne dożynki. W wydarzeniu organizowanym przez Gminę Łukowica oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Łukowicy uczestniczyli mieszkańcy, goście – wśród których obecna była Poseł na Sejm RP – Anna Paluch oraz przedstawiciele lokalnych samorządów, w tym przedstawiciele Powiatu Limanowskiego, który reprezentowali Przewodniczący Rady powiatu Limanowskiego- Józef Pietrzak i  radny –  Stefan Hutek.

Przyszowskie Dożynki rozpoczęły się o godzinie 14:30 od przemarszu korowodu  do Kościoła Parafialnego, gdzie o godzinie 15:00 odprawiona została msza święta w intencji rolników.

Po oficjalnym powitaniu i symbolicznym przekazaniu chleba na ręce Wójta Gminy Łukowica Bogdana Łuczkowskiego z koncertem wystąpiła orkiestra dęta „Echo Gminy Łukowica”, a następnie odbyły się występy zespołów Regionalnych: Gorce z Kamienicy, Przyszywanie oraz dorosłej i dziecięcej sekcji  zespołu  „Dolina Słomki”.

Muzyczne wrażenia i dobra zabawę zapewnił uczestnikom święta równie koncert kapeli Góralskiej Howerna,  Po nim rozpoczęła się zabawa taneczna zespołem MOLBAND, która zakończyła świętowanie Przyszowskich Dożynek.

Warto wspomnieć, że wydarzeniu w Przyszowem towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji, takich jak m.in. wystawa zabytkowych samochodów, degustacja potraw regionalnych, wystawy rękodzieła a także zabawy dla najmłodszych prowadzone przez animatorów.

źr. UG Łukowica/ fb Bogdan Łuczkowski