Ogłoszenie o zamiarze ograniczenia korzystania z nieruchomości

ikonka z białą małą literą i na niebieskim okrągłym tle

5 luty 2024 r.

Starosta Limanowski wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej, zawiadamia o zamiarze wszczęcia postępowania z wniosku TAURON Dystrybucja S.A., reprezentowanym przez pełnomocnika Pana Jana Hebdę, w sprawie wydania decyzji o ograniczeniu sposobu korzystania z nieruchomości położonej w obrębie Słopnice Królewskie, gm. Słopnice, stanowiącej działkę ewidencyjną nr 8195 o powierzchni 0,70 ha, poprzez udzielenie zezwolenia na założenie i przeprowadzenie na niej linii kablowej nN 0,4 kV w ramach inwestycji pn.: „Realizacja prac związanych z przyłączeniem odbiorców gr. IV i V na terenie działalności TAURON Dystrybucja S. A. Oddział w Krakowie – obszar 2 Region Podgórze i Region Limanowa w systemie „pod klucz” – zadanie
nr 7 – Jednostka Terenowa Limanowa Wschód”.

Powyższą nieruchomość traktuje się jako nieruchomość o nieuregulowanym stanie prawnym w rozumieniu art. 113 ust. 6 i 7 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami. Przez nieruchomość o nieuregulowanym stanie prawnym rozumie się nieruchomość, dla której ze względu na brak księgi wieczystej, zbioru dokumentów albo innych dokumentów nie można ustalić osób, którym przysługują do niej prawa rzeczowe, dotyczy to również sytuacji, gdy właściciel lub użytkownik wieczysty nieruchomości nie żyje i nie przeprowadzono lub nie zostało zakończone postępowanie spadkowe.

Jeżeli w terminie 2 miesięcy od dnia publikacji niniejszego ogłoszenia, nie zgłoszą się osoby, które wykażą, że przysługują im prawa rzeczowe do ww. nieruchomości, zostanie wszczęte postępowanie w przedmiotowej sprawie.

W związku z tym, wzywa się osoby, którym mogą przysługiwać prawa rzeczowe do tej nieruchomości, aby w w/w terminie zgłosiły się do siedziby Starostwa Powiatowego w Limanowej przy ul. Józefa Marka 9, budynek C, II piętro, pokój nr 224, w godzinach 7.30 – 15.30, telefon (18) 3337-919, celem wykazania swoich praw rzeczowych. Dokumenty potwierdzające posiadanie praw rzeczowych do niniejszej nieruchomości można również przesłać drogą listowną na w/w adres urzędu.