Ogólnopolski Rajd Rowerowy Grand Prix Amatorów

2 czerwca przez powiat limanowski przejedzie Rajd Rowerowy Grand Prix Amatorów. Zobaczcie szczegóły tego sportowego  wydarzenia. `

Na pełną przyjemnych rozmaitości trasę nasz frajdowny peleton wyruszy z podkrakowskich Myślenic, które stanowią znakomitą bazę wypadową do eksploracji malowniczej okolicy, a dzięki przemyślanym inwestycjom coraz pewniej czują się na turystycznej i sportowo-rekreacyjnej mapie Polski. Rozpoczniemy spokojnie wzdłuż rzeki Raby, ale tego dnia na nizinach nie zamierzamy spędzić zbyt wiele czasu – drugi etap tegorocznych „beskidzkich zmagań” będzie narysowany mocno falującą kreską! – informują organizatorzy.

Naszym zwyczajem pokusimy się o przygotowanie trasy pięknej widokowo i wymagającej fizycznie, ale nie ekstremalnie trudnej – tak, aby każdemu śmiałkowi dała się odpowiednio we znaki, ale jednocześnie była w zasięgu odpowiednio przygotowanego miłośnika jazdy po pagórkach. A tych nie będzie brakowało! Przewidujemy zarówno kilka ostrzejszych hopek, jak i dłuższych, ale umiarkowanie stromych wzniesień. Punktem kulminacyjnym będzie leżąca pod Mogielicą przełęcz Rydza-Śmigłego (Chyszówki, 700 m npm.), na którą prowadzi smakowity i relaksujący 7-kilometrowy podjazd. Ponieważ na całym dystansie wynoszącym ok. 115 km otrzemy się o 2.000 m łącznego przewyższenia, to dla Uczestników oczekujących łagodniejszego traktowania planujemy przygotować też wersję lekko skróconą. – dodają.

Formularz rejestracyjny znajduje się na www.protimer.pl/bio/569, a w każdym z rajdów może wziąć udział do 150 Uczestników.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan wydarzenia:
09.00 Otwarcie Biura Rajdu, rejestracja
10.45 Odprawa organizacyjno-techniczna dla Uczestników i Służb Technicznych
11.00 Start Honorowy
14.00 Przewidywany finisz pierwszych Uczestników
16.00 Dekoracja Zwycięzców i wręczenie nagród
17.00 Zakończenie Rajdu

Nasze strony:

www.rajdydlafrajdy.pl/edycja-2019/malopolskie

www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content