Ostrzeżenie meteorologiczne – roztopy

napis wielkimi literami Ostrzeżenie meteorologiczne na szarym tle

8 luty 2024 r.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wystosowało ostrzeżenie 1 stopnia dotyczące wystąpienia na terenie powiatu limanowskiego zjawiska roztopów.

Ostrzeżenie jest ważne dla powiatu limanowskiego w godzinach od 18.00 dnia 08.02.2024 r.  do godz. 18:00 dnia 12.02.2024 r. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 %.

Prognozuje się wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie zalegającej w górach pokrywy śnieżnej. Temperatura minimalna w dolinach od 3°C do 6°C, wysoko w Beskidach około 3°C. Temperatura maksymalna w dolinach od 9°C do 12°C, wysoko w Beskidach około 5°C. Suma opadów deszczu do 10 mm za 24 godziny. Wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 20 km/h, chwilami w porywach do 50 km/h z kierunków południowych. Wysoko w górach wiatr od 20 km/h do 40 km/h, chwilami w porywach do 60 km/h. W sobotę i w nocy z soboty na niedzielę wiatr od 30 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

mapa województwa małopolskiego z zaznaczonymi granicami powiatów i występowania zjawiska roztopów