Państwowa Szkoła Muzyczna gościła Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

minister z obrazem starostwa, starostaa i dyrektor z listem gratulacyjnym

22 czerwca 2023 r. w Państwowej Szkole Muzycznej w Limanowej miało miejsce szczególne wydarzenie. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie gościli ministra Piotra Glińskiego. Władze samorządowe reprezentował Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, który wręczył ministrowi pamiątkowy obraz a dyrektorowi szkoły okolicznościowy list gratulacyjny.

W związku z wizytą wyjątkowego gościa uczniowie i nauczyciele przygotowali specjalny koncert. Podczas spotkania Dyrektor Wincenty Curzydło oficjalnie ogłosił, że decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 12 czerwca 2023 r. placówka przekształcona została w Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Grażyny Bacewicz. „Jest to dla naszego miasta i powiatu historyczna chwila, bowiem limanowska szkoła muzyczna I stopnia po 53 latach działalności otrzymuje status szkoły zawodowej!” Działalność dydaktyczną w nowym formacie rozpocznie od 1 września. Natomiast już teraz wszystkich zainteresowanych kontynuowaniem edukacji szkoła zaprasza na egzaminy wstępne 29 czerwca 2023 r.

foto: PSM w Limanowej