Podpisano umowę na wykonanie prac przy odwiercie wody termalnej w Porębie Wielkiej

Powiat Limanowski podpisał umowę na wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanych, które mają na celu uruchomienie odwiertu w Porębie Wielkiej i rozpoczęcie eksploatacji wody geotermalnej.

19 marca w Starostwie Powiatowym w Limanowej  Powiat Limanowski reprezentowany przez Starostę Limanowskiego Jana Puchałę i Członka Zarządu Agatę Zięba podpisał umowę na przedsięwzięcie pn. „Zaprojektowanie i wykonanie instalacji/urządzeń/obiektu dla kompletnego połączenia istniejącego odcinka przyłącza wody geotermalnej z głowicą na otworze IG-1 w Porębie Wielkiej, wraz z uruchomieniem wykonanego połączenia, celem rozpoczęcia prawidłowej eksploatacji wody geotermalnej”. Wykonawcą zadania została wyłoniona w postępowaniu przetargowym firma „ERION” Sp. z o. o. z Bystrej, którą reprezentował Artur Kmak.

Przedmiot realizacji powyższej umowy to opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej (tj. projekt budowlany, projekty branżowe, projekty wykonawcze, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiary robót), a następnie wykonanie robót budowlanych na przedmiotowym zadaniu zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową, odpowiednimi przepisami prawa wraz z nadzorem autorskim. Zamówienie obejmuje także obsługę geodezyjną, wykonanie wszelkich rozruchów, prób i sprawdzeń oraz opracowanie dokumentacji powykonawczej, wszelkich instrukcji, znaków i innych dokumentów wymaganych do prawidłowego funkcjonowania tego typu obiektów, a także innych dokumentów niezbędnych do zakończenia inwestycji i zawiadomienia właściwego organu o zakończeniu budowy bądź do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Uruchomienie odwiertu to kolejny krok, który pozwoli eksploatować wody geotermalne oraz pozyskiwać je do celów leczniczych i rekreacyjnych w naszym Powiecie.