Podpisano umowy dotacyjne na remont zabytków

grupa księży oraz zarząd powiatu limanowskiego

6 luty 2024 r.

6 lutego br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej zostały podpisane umowy, dzięki którym przekazane zostaną środki finansowe z przeznaczeniem na realizację prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków znajdujących się na terenie powiatu limanowskiego. W spotkaniu uczestniczyli proboszczowie parafii z terenu powiatu limanowskiego, którym została udzielona dotacja. Powiat Limanowski reprezentował Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Wicestarosta Agata Zięba, Przewodniczący Rady Powiatu Józef Pietrzak oraz Członkowie Zarządu Wojciech Włodarczyk i Józef Jaworski. Na powyższe działania w tym roku została zabezpieczona kwota w budżecie Powiatu Limanowskiego w wysokości 200 tys. zł. Wsparcie uzyskało 6 parafii. Warto dodać, że od 2014 r. na ten cel powiat przeznaczył 1 mln 676 tys. zł. Szczegóły w tabeli poniżej.

Lp.Podmiot Nazwa zadania Kwota dotacji
1.

pw. św. Michała Archanioła w Ujanowicach

Odsłonięcie i pełna konserwacja i restauracja polichromii na ścianie wsch. kaplicy płd. w kościele pw. św. Michała Archanioła w Ujanowicach40 000 zł