Podsumowanie 27. edycji Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych pn. „Pastuszkowe Kolędowanie” w Podegrodziu

5 luty 2024 r.

Siedem grup kolędniczych reprezentowało Powiat Limanowski podczas 27. Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie”, który odbył się w dniach 27 – 28 stycznia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu.Nagrodę główną w kategorii dziecięcej przyznano zespołowi kolędników z Sadku-Kostrzy.

Występy 39 grup z województw: śląskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz małopolskiego oceniała komisja w składzie: dr Bożena Lewandowska – etnomuzykolog, Maria Danuta Cetera – etnograf, Benedykt Kafel – etnograf, Jadwiga Adamczyk – muzyk/MCK „Sokół”, Marta Smólczyńska – etnolog/MCK „Sokół”.

Nagrodzone i wyróżnione zostały grupy kolędnicze z terenu Powiatu Limanowskiego:

W kategorii dziecięcej:

• Nagroda główna w postaci rzeźby Pastuszka – grupa „Z szopką lalkową” z Sadku-Kostrzy w składzie: Marcel Hejmo, Franciszek Kołodziejczyk, Jacek Myszka, Adrian Salamon, Sebastian Solak, Jakub Kapera (gościnnie grał na heligonce);
  • Równorzędne pierwsze miejsca – „Pasterze z szopką” ze Słopnic, „Trzej Królowie” z Jodłownika, „Z gwiazdą” z Szyku, „Pastuszki” z Zasadnego;
  • Wyróżnienie – „Kolędnicy z Herodem” z Lubomierza.

W kategorii młodzieżowej:

• Jedno z równorzędnych pierwszych miejsc i nagroda w wysokości 700 zł dla grupy „Z turoniem” z Szyku.

Serdecznie gratulujemy!

Pełna lista laureatów tegorocznej edycji podczas 27. Ogólnopolskich Spotkań Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie” dostępna jest w załączonym dokumencie.

PROTOKÓŁ posiedzenia komisji artystycznej

źr./fot.: GOK Podegrodzie