Porządek XXXVII Sesji Rady Powiatu Limanowskiego

radni przy stole podczas sesji

18 grudnia 2023 r.

Poniżej publikujemy porządek obrad XXXVII Sesji Rady Powiatu Limanowskiego, która odbędzie się w środę 20 grudnia 2023 r. Rozpoczęcie obrad nastąpi o godzinie 9:00.

Zapraszamy również do śledzenia transmisji on-line sesji.

POCZĄTEK OBRAD

1. Otwarcie sesji.
  2. Wnioski do porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z XXXVI Sesji Rady Powiatu Limanowskiego.
  4. Wystąpienia zaproszonych gości:
    – zapytania Radnych;
    – odpowiedzi.
  1. Sprawozdanie Starosty Limanowskiego z pracy Zarządu Powiatu w okresie pomiędzy sesjami.
  2. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie na 2023 r.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Limanowskiego.
  4. Zapoznanie z opinią RIO do projektu budżetu na rok 2024.
  5. Uchwalenie budżetu Powiatu na rok 2024.
  6. Uchwalenie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Limanowskiego na okres od 2024 r.

PRZERWA W OBRADACH

1. Podjęcie uchwały w sprawie akceptacji wyrażenia zgody przez Zarząd Powiatu Limanowskiego na wydzierżawienie mienia nieruchomego Szpitala Powiatowego
    w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego.
  2. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie w drodze darowizny na rzecz RCKiK, nieruchomości położonej w Limanowej.
  3. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy oraz harmonogramu pracy w porze nocnej i w dni świąteczne aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu limanowskiego na pierwszy kwartał 2024 r.
  4. Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia branżowego centrum umiejętności.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia maksymalnych cen biletów, opłat i uprawnień do bezpłatnych przejazdów w przewozie autobusami w publicznym transporcie zbiorowym organizowanym przez Powiat Limanowski.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w mieszkaniu treningowym.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia do realizacji „Powiatowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2024 – 2030”.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie zasad i trybu udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków i sposobów jej rozliczania w ramach środków pozyskanych z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
  9. Zapoznanie z informacją o stanie kultury, sportu i turystyki na terenie powiatu limanowskiego.
  10. Zapoznanie ze sprawozdaniem z kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Limanowskiego za rok 2023.
  11. Zapoznanie z korespondencją oraz sprawami bieżącymi.
  12. Informacja o interpelacjach i zapytaniach Radnych.
  13. Wnioski i oświadczenia Radnych.
  14. Zakończenie obrad XXXVII sesji Rady Powiatu Limanowskiego.