Powiat Limanowski na Majówkę!

Nadeszła wiosna, a przed nami majowe świętowanie związane z uroczystościami 1, 2 oraz 3 maja. Dla osób pragnących aktywnie i ciekawie spędzić te pierwsze majowe świąteczne dni (i nie tylko), a także wyruszyć na spotkanie wiosennej natury Powiat Limanowski, z jego atrakcyjnymi szklakami turystycznymi w Beskidzie Wyspowym i Gorcach, jest idealną propozycją.

Spośród bogatej oferty turystycznej godne polecenia są zwłaszcza liczne, zróżnicowane szlaki piesze. Oprócz nich Beskid Wyspowy oraz Gorce można odkrywać także „na dwóch kółkach” dzięki szlakom rowerowym, ulokowanym we wszystkich gminach Powiatu Limanowskiego. Doskonałe warunki dla miłośników kolarstwa górskiego stwarzają wielofunkcyjne Trasy Wokół Góry Mogielica – „Aktywna Mogielica” , będące częścią sieci szlaków turystycznych i rowerowych Velo Limanowski. W sezonie letnim, z dostępnych przez cały rok tras mogą korzystać rowerzyści, biegacze, miłośnicy wędrówek pieszych i  nordic walking.  22 kwietnia 2023 startuje sezon letni na Trasach „Aktywna Mogielica”. Zapraszamy do korzystania  i do aktywnego odkrywania najwyższego Szczytu Beskidu Wyspowego. Piękne panoramy już od października ubiegłego roku można podziwiać również z nowej wieży widokowej na szczycie Mogielicy (1170 m n.p.m).

Odwiedzających Beskid Wyspowy oraz Gorce, nie tylko podczas majówki, z pewnością zaciekawią  również inne formy turystyki i atrakcje, na liście których znajduje się wiele zabytkowych obiektów architektury, historii i kultury, atrakcje przyrodnicze pozwalające poznać unikatową faunę i florę regionu oraz popularne szlaki tematyczne .

TUTAJ można zapoznać się z pełną ofertą turystyczną regionu, znaleźć wiele przydatnych informacji i wiadomości, które ułatwią zaplanowanie pobytu.

Serdecznie Zapraszamy do korzystania z uroków wiosny w powiecie Limanowskim!

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content