Poznaliśmy zwycięzców IV Powiatowego Konkursu na Ozdobę Choinkową z Motywem Regionalnym

18 grudnia 2023 r.

15 grudnia 2023 r. odbyło się posiedzenie komisji IV Powiatowego Konkursu na Ozdobę Choinkową z Motywem Regionalnym, która dokonała oceny prac, wybierając najpiękniejsze ozdoby choinkowe. Skład komisji był następujący: przewodniczący Mieczysław Uryga Starosta Limanowski oraz członkowie komisji: Agnieszka Orzeł – Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki, Zofia Stanisz-Zoń – emerytowana nauczycielka plastyki, instruktorka sekcji artystycznej Limanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz organizatorka wystaw artystycznych w okręgu Małopolskim ZNP w Krakowie, Marian Wójtowicz – Członek Komisji Kultury, Sportu i Turystyki oraz Mateusz Pietrzak – Dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Turystyki. Łącznie ocenie poddane były 44 prace.

Ideą konkursu jest kultywowanie tradycji regionalnych związanych z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia, a także podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji tworzenia ozdób bożonarodzeniowych. Dlatego szczególnie doceniono nawiązanie do motywów regionalnych w formie i zdobnictwie. Jury brało pod uwagę również staranność, estetykę i samodzielność wykonania oraz pomysłowość i oryginalność prac.

Komisja, zdecydowała o przyznaniu nagród i wyróżnień w każdej z trzech kategorii:

1. Uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych:

Miejsce I: Bartłomiej Kruczek

podłaźniczka

Miejsce II: Jakub Król

anioł z złotą trąbką

Miejsce III: Zuzanna Śliwa

bombka z malowanymi góralami

• Wyróżnienia:

Katarzyna Zelek

bombka z orzechami i śliwkami

Beata Kołodziej

łańcuch- kolorowe kokardki z bibuły

1. Uczniowie szkół ponadpodstawowych

Miejsce I: Emilia Skłodowska

bombka zielony gorset z serwetką

Miejsce II: Weronika Piórkowska

bombka szkocka krata

Miejsce III: Emilia Kęska

płaska bombka -wata

• Wyróżnienia:

Piotr Zelek

gwiazda Mikołaj z włóczki i jedliny

Anastazja Banik

chochoł - anioł

1. Osoby indywidualne powyżej 18-stego roku życia nie spełniające kryteriów w/w kategorii:

Miejsce I: Danuta Śliwa

bombka - gobelin

Miejsce II: Ewa Ćwik

bombka szklana

Miejsce III: Kazimiera Leśnik

bombka - gorsetowe zdobienie

• Wyróżnienie:

Anna Kulig

łańcuch

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym twórcom!

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez Powiat Limanowski, za stworzenie wyjątkowych ozdób choinkowych, nawiązujących do tradycji świątecznych naszego regionu. Po raz kolejny mogliśmy podziwiać talent artystyczny, kreatywność i pomysłowość uczestników, które znalazły swój wyraz w każdej z wykonanych prac.

Wręczenie nagród nastąpi podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego na Limanowskim Rynku w najbliższy czwartek o godzinie 14:00 w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej.