Pracownicy PUP Limanowa wyróżnieni przez Prezydenta RP

Pracownicy PUP Limanowa podczas uroczystego rozdania nagród

Sześciu pracowników limanowskiego urzędu pracy otrzymało Medale za Długoletnią Służbę przyznane przez Prezydenta RP. Uroczystego wręczenia medali dokonał wicewojewoda Małopolski Józef Gawron w poniedziałek 5 lutego br., podczas VII Małopolskiej Konferencji Publicznych Służb Zatrudnienia w Krakowie.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia było przypadające w tym roku 10-lecie istnienia Małopolskiego Partnerstwa na rzecz Kształcenia Ustawicznego, 5-lecie Partnerstwa na Transgranicznym Rynku Pracy „Poprad-Dunajec” oraz 3-lecie Małopolskiego Partnerstwa na rzecz Osób Młodych. Uczestnicy konferencji, reprezentujący publiczne służby zatrudnienia, organizacje pracodawców oraz instytucje partnerskie z całej Małopolski, zostali zapoznani z rezultatami działań w ramach w/w partnerstw oraz obejrzeli specjalnie przygotowany film poświęcony tym inicjatywom.

Podczas konferencji po raz drugi nagrodzono laureatów Małopolskiej Nagrody Rynku Pracy w kategoriach: Osobowość Rynku Pracy (laureatem został Roman Ciepiela – prezydent Tarnowa), Małopolski Pracodawca Roku – Wspierający Rozwój Pracowników (laureatem została firma SumiRiko Poland Sp. z o.o.) oraz Małopolski Pracodawca Roku – Przyjazny Rodzinie (laureaci: Inventum Sp. z o.o. w kat. mała firma, Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp. z o.o. w kat. średnia firma i ArcelorMittal Poland w kat. duża firma).

Wręczenia nadanych przez Prezydenta RP Medali za Długoletnią Służbę zasłużonym pracownikom publicznych służb zatrudnienia dokonał wicewojewoda Małopolski Józef Gawron. Odznaczenia państwowe, przyznane na wniosek dyrektorów urzędów pracy, odebrało 35 pracowników publicznych służb zatrudnienia, w tym 6-ciu pracowników limanowskiego urzędu pracy:

1. Medal złoty:
  • Joanna Marcisz-Niezabitowska – starszy inspektor powiatowy
  • Maria Smoter – specjalista ds. ewidencji i świadczeń
  • Stanisława Żurek – pośrednik pracy/doradca klienta
  1. Medal srebrny:
  • Irena Dyrek – specjalista ds. programów
  • Monika Natanek – specjalista ds. programów
  • Małgorzata Plata – pośrednik pracy/doradca klienta

W konferencji wzięli udział posłowie na sejm RP: Władysław Kosiniak-Kamysz, Józef Lassota, Bogusław Sonik, wicemarszałkowie Województwa Małopolskiego: Stanisław Sorys i Wojciech Kozak, wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, przedstawiciele małopolskich publicznych służb zatrudnienia, organizacji pracodawców oraz instytucji partnerskich z terenu całej Małopolski.

– Gratulujemy pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej tak zaszczytnego wyróżnienia. Jesteśmy dumni, że przez tyle lat angażujecie się w pomoc osobom bezrobotnym i poszukującym pracy oraz efektywnie współpracujecie z pracodawcami w tworzeniu nowych miejsc pracy na terenie naszego powiatu. Życzymy kolejnych sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracyżyczenia i gratulacje w imieniu Zarządu i Rady Powiatu składa Starosta Limanowski Jan Puchała.