Prezentacja najnowszej książki Kariny Gamoń z ilustracjami stworzonymi przez dzieci

16 grudnia 2023 r miała miejsce premiera najnowszej książeczki autorstwa Kariny Gamoń pt. „Tajemnicze spółki plemnika i jajowej komórki” . Spotkanie odbyło się w lokalu Leśna Perła w Siekierczynie z udziałem dzieci, rodziców oraz licznego grona  zaproszonych gości. Program wydarzenia obejmował rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na ilustrację do książki pt. „Tajemnicze spółki plemnika i jajowej komórki” oraz promocję nowo wydanej książki pod tym samym tytułem. Honorowy patronat nad konkursem oraz książką objął Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej, który wyraził swą radość z możliwości wspierania działalności pani Kariny Gamoń.

„Jestem niezmiernie szczęśliwy, że już po raz czwarty mogę wyrazić swoje pełne poparcie dla twórczości Pani Kariny Gamoń, a także ogromnie doceniam przywilej objęcia konkursu honorowym patronatem. Pani działalność artystyczna i oddanie pracy z dziećmi zasługują na najwyższy szacunek. Regularne wizyty w przedszkolach, bibliotekach i na oddziałach dziecięcych w szpitalach to prawdziwe skarby, ponieważ podczas tych spotkań dzieci mają szansę lepiej zrozumieć tajemnice ludzkiego ciała, zmysłów i codziennej pracy personelu medycznego. Bardzo się cieszę możliwością wsparcia Pani Kariny w jej twórczości, na przykład poprzez pomoc w organizacji konkursu czy premierze jej dzieł. Pani Karino, chciałbym serdecznie pogratulować wszystkich dotychczasowych osiągnięć i wyrazić życzenia kolejnych sukcesów w twórczej podróży. Niech Pani dalej inspiruje innych swoją pasją i zaangażowaniem!”.

Pani Karina Gamoń skierowała słowa podziękowania do wszystkich dzieci za tak liczny udział w konkursie i wykonanie ciekawych rysunków. Jak stwierdziła, rysunki te nadają jej książkom wyjątkowego charakteru, gdyż przedstawiają świat tak, jak widzą go dzieci – w sposób niezwykle kolorowy, ciekawy, czasem nieco abstrakcyjny – ale przez to jeszcze piękniejszy. Autorka przekazała również podziękowania dla Marcina Radzięty Dyrektora Szpitala za pomoc, a także ufundowanie upominków i nagród dla dzieci oraz nagrody specjalnej. Dziękując za wsparcie i dopingowanie w działalności pisarskiej zwróciła się również do Pani Bożeny Bugajskiej Przełożonej Pielęgniarek limanowskiej placówki.

Podczas uroczystości każde dziecko uczestniczące w konkursie otrzymało dyplom oraz drobny upominek, natomiast 34 dzieci, których rysunki posłużyły jako ilustracje do książki, otrzymało oprócz dyplomu nagrodę, która zawierała m.in. najnowszą książeczkę pani Kariny Gamoń. Dyrektor przyznał także nagrodę specjalną dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Limanowej, którą odebrała Pani Izabella Sułkowska-Pieczonka Wicedyrektor szkoły wraz z Urszulą Siciarz oraz Kingą Sułkowską – wychowawcami świetlicy szkoły.

Po pamiątkowym wspólnym zdjęciu odbyło się spotkanie z autorką, podczas którego był czas na rozmowę, zdjęcia, czy też podpisanie książeczki przez autorkę.

Poniżej prezentujemy nazwiska autorów plac plastycznych , które zamieszczone zostały w książce „Tajemnicze spółki plemnika i jajowej komórki”:

1.Bochenek Wiktoria
32.Trzupek Paulina
33.Wielkiewicz Olga
34.Wojtas Wiktoria

Wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego wymienieni są TUTAJ

Serdecznie gratulujemy!

źr./fot.: Szpital Limanowa