PUP w Limanowej wyróżniony przez Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

Dyrektor PUP Marek Młynarczyk odbierający wyróżnienie z rąk Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej

Z okazji Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zorganizowało w dniu 24 stycznia w Warszawie uroczystą konferencję z udziałem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pani Elżbiety Rafalskiej, Sekretarza Stanu Stanisława Szweda, wojewodów oraz dyrektorów powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy z całej Polski.

W trakcie konferencji wyróżniające się urzędy pracy otrzymały z rąk Elżbiety Rafalskiej Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej okolicznościowe dyplomy i gratulacje.

Wśród wyróżnionych urzędów znalazł się Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej, który jako jeden z trzech powiatowych urzędów pracy w województwie Małopolskim, razem z PUP
w Myślenicach i Suchej Beskidzkiej, otrzymał wyróżnienie za uzyskanie w 2017 roku efektywnych i skutecznych działań aktywizacyjnych podejmowanych wobec osób bezrobotnych w województwie małopolskim.

Dyplom - wyróznienie dla Powiatowego Urzędu Pracy

Na podkreślenie zasługuje fakt iż pod względem wskaźników efektywności zatrudnieniowej i kosztowej realizowanych w 2017 roku działań aktywizacyjnych w stosunku do osób bezrobotnych, PUP w Limanowej osiągnął wysokie 2. miejsce w województwie małopolskim oraz 33. miejsce w kraju spośród wszystkich 340 powiatowych urzędów pracy.

Dyplom oraz gratulacje z rąk Minister Elżbiety Rafalskiej odebrał Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej Marek Młynarczyk.

Dyrektor PUP Marek Młynarczyk odbierający wyróżnienie

Przypadający 27 stycznia Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia upamiętnia podpisanie 99 lat temu przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego Dekretu o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami. Właśnie to wydarzenie jest powszechnie uznawane za początek polskich Publicznych Służb Zatrudnienia. Obchody Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia przewidziała ustawa z 16 grudnia 2010 roku o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Dziś struktura służb zatrudnienia obejmuje ponad 350 urzędów, które obsługują 16 województw i 380 powiatów. Od 2004 roku wchodzą one w skład Europejskich Służb Zatrudnienia, które mają za zadanie wspierać mobilność pracowników na europejskim rynku pracy.

Nagrodzeni przedstawiciele powiatów

Obecna sytuacja na rynku pracy przedstawia się bardzo korzystnie. Dystans Polski do średniej w Unii Europejskiej w zakresie głównych wskaźników opisujących sytuację na rynku pracy z roku na rok jest coraz mniejszy. Systematycznie rośnie zatrudnienie i znacząco spada bezrobocie.