Rozpoczął się II etap głosowania w konkursie na „Turystyczne Skarby Małopolski”

W dniach od 28 sierpnia do 10 września 2023 r. można oddawać głos na ulubioną atrakcję w Małopolsce w II etapie V edycji  konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski” organizowanego przez Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną.

W ramach konkursu zostaną wybrane najbardziej atrakcyjne, innowacyjne i przyjazne dla turystów przedsięwzięcia w regionie.

Warto zaznaczyć, że wśród tegorocznych  kandydatów do tytułu „Turystyczne Skarby Małopolski” nie  zabrakło atrakcji turystycznych, obiektów i wydarzeń z terenu Powiatu Limanowskiego:

• W kategorii „Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne”:

– Rajd  Górski  pamięci kpt. Tadeusza Paolone – Lisowskiego –  bohaterskiego żołnierza pochodzącego z Piekiełka w gminie Tymbark

• W kategorii:  „Najciekawszy szlak turystyczny” :

– Ścieżka dydaktyczno – przyrodnicza na górze Paproć

• W kategorii: „Sielskie klimaty – wypoczynek blisko natury”:

– Domki Zagroda w Słopnicach

– Wierchy Beskidu (Chyszówki, Gmina Dobra)

• W kategorii: „Unikatowa Atrakcja Turystyczna”:

– Jaskinia Zimna Dziura na trasie czarnego szlaku prowadzącego z Lubnia na Szczebel (977 m n.p.m).

– Muzeum motorowerów Moped Retro w Kasinie Wielkiej

– Obserwatorium Astronomiczne na Lubomirze

– Źródełko Ofiarnej Wody w Podłopieniu (Gmina Tymbark)

• W kategorii: „W gościnie – oferta kulinarna”:

– Folwark Stara Winiarnia w Mszanie Dolnej

– Stawy rybne „Przy młynie” w Żmiącej (Gmina Laskowa).

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz pełną listę kandydatów tegorocznej edycji można znaleźć na stronie internetowej: https://konkurs.visitmalopolska.pl/

Konkurs „Turystyczne Skarby Małopolski” skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego, lokalnych organizacji turystycznych, lokalnych grup działania, samorządów gospodarczych, stowarzyszeń i fundacji turystycznych, przedsiębiorców działających w sektorze usług turystycznych (np. właścicieli obiektów i atrakcji turystycznych, organizatorów imprez i wydarzeń turystycznych), zarządców szlaków, a także osób fizycznych (mieszkańców Małopolski, turystów odwiedzających region).

Głosowanie trwa od 28.08.2023 r. i zakończy się 10.09.2023 r. do godziny 23:59.

Laureatów i wyróżnionych w konkursie wybiorą osoby głosujące, a wyniki głosowania zatwierdzi Kapituła.

Jak zagłosować?

Aby zagłosować na wybrane propozycje w każdej z kategorii wystarczy wejść na stronę konkursu i wypełnić krótki formularz głosowania on-line. Głosować można tylko raz!

Po wysłaniu formularza należy koniecznie zatwierdzić wybór poprzez kliknięcie w link aktywacyjny, który zostanie wysłany na podany w formularzu adres e-mail. Brak potwierdzenia spowoduje, że głos nie zostanie wzięty pod uwagę.

Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny. Istotne, by przesłać formularz przed terminem zakończenia głosowania, czyli do 10 września.

Regulamin konkursu wraz z załącznikami dostępny jest poniżej :

Regulamin Konkursu

Załącznik nr 1 Zgoda na udział w konkursie i klauzura informacyjna RODO

Załącznik nr 2  Klauzura informacyjna RODO dla Zgłaszającego

Załącznik nr 3 Klauzura informacyjna RODO dla Właściciela/Zarządcy

Serdecznie zachęcamy do głosowania. Wspólnie stwórzmy mapę turystycznych skarbów naszego regionu!