Rozpoczęła się kolejna edycja Dziecięcej Triady Artystycznej. Laureaci Małego Konkursu Recytacji Poezji Dla Dzieci.

13 marca 2024 r.

12 marca 2024 r. rozpoczęły się zmagania w kolejnej edycji Dziecięcej Triady Artystycznej. Konkurs, od wielu lat organizowany jest przez Limanowski Dom Kultury i odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Limanowa.

Od godz. 10:00, w sali kameralnej Limanowskiego Domu Kultury trwały przesłuchania uczestników Małego Konkursu Recytacji Poezji Dla Dzieci. Jak podkreśliła Komisja Artystyczna konkursu, poziom był wysoki i wyrównany, a wybór zwycięzców nie należał do najłatwiejszych. Każdy występ był pieczołowicie przygotowany i opracowany, za co należy docenić wszystkich wykonawców.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym etapie konkursu tj. w Spotkaniach Śpiewających Dzieci, które odbędą się już 9 kwietnia br. (wtorek) w sali widowiskowej od godz. 10:00.

W tym roku, po raz pierwszy, Komisja Artystyczna dokonała spośród laureatów, kwalifikacji do I Powiatowego Przeglądu Artystycznego, który Limanowski Dom Kultury planuje zorganizować w czerwcu.

Przypominamy także, że dzieci i młodzież nie tylko rywalizują o zajęcie najlepszych miejsc w poszczególnych etapach, ale także zbierają punkty do klasyfikacji ogólnej konkursu, w którym do wygrania są dwie główne nagrody w wysokości: 2000 zł dla najlepszego Przedszkola i najlepszej Szkoły Podstawowe.

Patronat Honorowy nad konkursem objął Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

Poniżej publikujemy protokół dzisiejszego etapu oraz punktację ogólną po pierwszym etapie. Galerię zdjęć można zobaczyć TUTAJ.

Protokół
Małego Konkursu Recytacji Poezji Dla Dzieci,
który odbył się w Limanowskim Domu Kultury dnia 12 marca 2024 r.
Dziecięca Triada Artystyczna 2024
pod patronatem Burmistrza Miasta Limanowa

Komisja w Składzie:
–    mgr Paulina Ablewicz – kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu, Filia w Limanowej
–    mgr Ewa Górszczyk – nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej
–    mgr Jolanta Bugajska – nauczyciel języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Limanowej

po wysłuchaniu 29 uczestników w czterech kategoriach wiekowych, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W Kategorii I – przedszkole, klasa „0”

I miejsce otrzymuje Karolina Radzik z Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Limanowej.
II miejsce ex aequo otrzymują Liliana Natanek z Przedszkola „Słoneczko” przy ul. Reymonta 1 w Limanowej, Filip Poręba z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Limanowej, Gabriela Stypuła  Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Limanowej oraz Gabriela Bukowiec z Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Limanowej.
III miejsce ex aequo otrzymują Wiktoria Matras z Przedszkola „Słoneczko” przy ul. Reymonta 1 w Limanowej oraz Matylda Kurczab z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Chatka Małego Skrzatka” w Limanowej.
Wyróżnienia otrzymują Cezary Woźniak z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Limanowej, Aleksandra Frączek z Niepublicznego Przedszkola im. Bp Piotra Bednarczyka w Limanowej,  Dominika Migacz z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Limanowej, Anna Drożdżak z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „Chatka Małego Skrzatka” w Limanowej, Lena Przysiężna z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Limanowej, Julia Wojtas z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Limanowej, Martyna Florek z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej oraz Zuzanna Kempny z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej.

W Kategorii II – I-III Klasa Szkoły Podstawowej

I miejsce otrzymuje Adam Trzópek ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Limanowej.
II miejsce otrzymuje Emilia Bukowiec z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Limanowej.
III miejsce ex aequo otrzymują Anna Majewska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Limanowej, Bartłomiej Kulak ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Limanowej oraz Maria Sobuś z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Limanowej.
Wyróżnienia otrzymują Nadia Kępa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Limanowej, Jadwiga Kuśnierz ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Limanowej oraz Karol Marciniec ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Limanowej.

W Kategorii III – IV-VI klasa szkoły podstawowej

I miejsce otrzymuje Tomasz Radzik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.
II miejsce otrzymuje Franciszek Dunikowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.
III miejsce ex aequo otrzymują Eliza Bielska ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Limanowej oraz Emilia Olszewska ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Limanowej.

W Kategorii IV – VII i VIII klasa szkoły podstawowej

I miejsce otrzymuje Jan Sobuś z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.
II miejsce otrzymuje Kaja Kurek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej.

Do I Powiatowego Przeglądu Artystycznego, który odbędzie się w czerwcu w Limanowskim Domu Kultury Komisja Artystyczna zakwalifikowała:
•    w kategorii I Lilianę Natanek oraz Karolinę Radzik
•    w kategorii II Adama Trzópka oraz Emilię Bukowiec
•    w kategorii III Franciszka Dunikowskiego oraz Tomasza Radzika
•    w kategorii IV Kaję Kurek i Jana Sobusia

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki, a także słodki poczęstunek, ufundowane przez Limanowski Dom Kultury. Za uzyskanie pierwszych miejsc oraz wyróżnień laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Na tym protokół zakończono i podpisano.

źr. LDK Limanowa