Rozpoczyna się II edycja Powiatowego Maratonu Czytelniczego

4  kwietnia 2024 r.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej organizuje w roku 2024 r. II powiatową edycję konkursu pn. „Maraton czytelniczy”. Tematycznie będzie ona związana z prozą Kornela Makuszyńskiego (1884 – 1953) – prozaika, poety, felietonisty, krytyka teatralnego i publicysty. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują Starosta Limanowski oraz Burmistrz Miasta Limanowa.

Pierwszy etap „Maratonu czytelniczego” odbywał się będzie w siedzibach bibliotek gminnych oraz miejskich w Powiecie Limanowskim, a etap powiatowy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej. Celem konkursu jest integracja bibliotek oraz promocja czytelnictwa, zwłaszcza wśród młodzieży. Organizatorzy zapraszają do współudziału wszystkie biblioteki główne, – gminne i miejskie, jako współorganizatorów konkursu oraz szkoły do uczestnictwa w akcji. Zachęcamy młodzież z kl. V – VII do podjęcia czytelniczej rywalizacji!

Współorganizatorzy: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu Filia w Limanowej, Biblioteki Miejskie / Gminne Powiatu Limanowskiego.

źr. MBP Limanowa