Rozpoczynamy astronomiczne lato!

Dzień 21 czerwca wyznacza początek astronomicznego lata. To dziś przypada najdłuższy dzień i najkrótsza noc w roku, a w powietrzu czuć już wakacyjny klimat. Beskid Wyspowy i Gorce to piękne tereny, gdzie letni wypoczynek nabiera szczególnego wymiaru.  Wspaniałe zasoby unikatowej natury, liczne, różnorodne górskie szlaki, ale też wiele ważnych i wyjątkowych miejsc i obiektów, które warto poznać – to wszystko i wiele więcej można odkryć latem w Powiecie Limanowskim!

Właśnie letnie miesiące to doskonały moment by wyruszyć na dłuższą lub krótszą wędrówkę, ciesząc się wypoczynkiem wśród natury. Atrakcyjne, niezwykle zróżnicowane trasy turystyczne pasma Beskidu Wyspowego i Gorców, w tym: trasy piesze, rowerowe oraz konne, jak również ścieżki przyrodniczo – edukacyjne i rezerwaty przyrody oraz tereny Gorczańskiego Parku Narodowego, pozwolą bliżej poznać lokalny, fascynujący świat zwierzęcy i roślinny, a także zachwycić się górskimi plenerami. Wakacje na szlaku to idealny wybór dla aktywnych!

Spragnieni mocnych wrażeń mogą dodatkowo skorzystać z takich atrakcji jak Paintball i Quady.  Warto także poznać Całoroczne Trasy Wokół Góry Mogielica w ich letniej odsłonie, polecamy zwłaszcza rowerowe wycieczki wokół najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego.

Powiat Limanowski jest rejonem, gdzie nie brakuje również cennych obiektów i miejsc związanych z  tutejszą bogatą kulturą oraz ciekawą historią. Lokalne szlaki tematyczne jak np. Szlak Architektury Drewnianej  w Powiecie Limanowskim, Szlaki Papieskie w Beskidzie Wyspowym i Gorcach czy Ścieżka Edukacyjno-Turystyczna, Szlak Partyzanckim II Wojny Światowej – 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK w Tymbarku na pewno zainteresują wszystkich, którzy lubią wiedzieć więcej o danym regionie, a także cenią sobie tzw. żywe lekcje historii.

Planujących wypoczynek na Limanowszczyźnie, gorąco zachęcamy do zapoznania się z zakładką TURYSTYKA, znajdującą się na oficjalnej stronie internetowej Powiatu Limanowskiego. Zawiera ona jeszcze więcej praktycznych informacji i propozycji ciekawego spędzenia letnich dni.

Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej (Rynek 25) jest również miejscem, w którym można zasięgnąć informacji i wiedzy o regionie, jak również skorzystać z bezpłatnych materiałów promocyjnych i informacyjnych.

Strona www: facebook.com/Powiatowe-Centrum-Informacji-Turystycznej-w-Limanowej

Życzymy niezapomnianego lata i udanego wypoczynku. Serdecznie zapraszamy do Powiatu Limanowskiego!

 

fot.: K. Migacz

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content