Rozstrzygniecie konkursu z okazji Dnia Dziecka „Rozśpiewana Łukowica”

W niedzielę 4  czerwca 2023 r.  niedzielnych obchodów Dnia Dziecka w Łukowicy został rozstrzygnięty konkurs „Rozśpiewana Łukowica”, objęty honorowymi patronatami: Poseł  na sejm RP Urszuli Nowogórskiej, Starosty Limanowskiego Mieczysława Urygi  oraz Wójta Gminy Łukowica Bogdana Łuczkowskiego. Organizatorami wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki, Gminna Biblioteka Publiczna w Łukowicy oraz Szkoła podstawowa w Świdniku.

Laureatem Grand Prix został Karol Budek, uczeń Szkoły Podstawowej w Łukowicy. Rozstrzygnięto także gminny konkurs ekologiczny „Henio kontra smog”, w którym główną nagrodę zdobyła klasa I ze Szkoły Podstawowej w Świdniku.

Serdecznie Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom!

Jednymi z fundatorów nagród w konkursie byli:  Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Przewodniczący rady Powiatu Limanowskiego Józef Pietrzak, który w imieniu Starosty Limanowskiego przekazał laureatom nagrody i gratulacje.

Na scenie w Łukowicy wystąpili  się również inni finaliści muzycznej rywalizacji,  zespół regionalny „Świdnicoki”, uczniowie Studia Skrzypiec Iwony Cichoń, a także Schola z Młyńczysk i grupy taneczne, działające przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki.

Oprócz występów wokalnych i tanecznych uczestnicy mogli obejrzeć zwierzęta oraz stare sprzęty z gospodarstwa „W Zielonym Gaju”. Swoje stoiska promocyjne zaprezentowali przygotowali też druhowie OSP z Łukowicy oraz  lokalne Koło Pszczelarzy.

źr./fot.: GOKSiT Łukowica; wójt Gminy  Łukowica Bogdan Łuczkowski