Ruszyła III edycja Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu Filozoficznego #Odważ się być Mądrym#Sapere Aude!”

19 grudnia 2023 r.

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Limanowej i Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie – organizatorzy Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu Filozoficznego „#Odważ się być Mądrym# Sapere Aude!” serdecznie zapraszają do udziału w III edycji wydarzenia. Jednym z patronów honorowych konkursu jest Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Idea Konkursu „#Odważ się być Mądrym# Sapere Aude!”  jest owocem utrzymywanej od wielu lat pozycji lidera edukacji filozoficznej wśród szkół powiatu limanowskiego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana. Świadczą o tym liczne osiągnięcia uczniów na szczeblu ogólnopolskim – uzyskane tytuły laureatów i finalistów Olimpiady Filozoficznej i innych konkursów o tej tematyce, współpraca z uczelniami wyższymi oraz realizowany w naszym Liceum projekt Uniwersytetu Pedagogicznego pt. „Filozofia ma sens”.

Głównym celem Konkursu jest rozwijanie samodzielnego, kreatywnego myślenia uczniów, formowanie ich wrażliwości poznawczej w duchu wychowania do wartości, z podkreśleniem personalizmu chrześcijańskiego, motywowanie do ciężkiej pracy i rozwoju osobistego oraz wspieranie utalentowanych młodych ludzi z Województwa Małopolskiego.

Regulamin Konkursu oraz karty zgłoszenia dostępne są poniżej:

Zapraszamy do udziału!

źr.: I LO im. W. Orkana w Limanowej

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content