Spotkanie z KGW Kamienica Górna na zakończenie tegorocznej edycji akcji „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego”

25 sierpnia  2023 r. w Limanowej odbyło się wydarzenie podsumowujące III edycję wakacyjnej akcji pn. „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego” organizowanej przez Powiat Limanowski. W ramach wydarzeń „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego” co  tydzień na stoisku jednego z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu można było degustować i nabywać lokalne specjały.

Na zakończenie tegorocznej odsłony akcji promującej sztukę kulinarną, kulturę oraz tradycję naszego regionu Koło Gospodyń Wiejskich z Kamienicy Górnej, prezentowało przygotowane przez siebie produkty i potrawy. Wśród nich były takie przysmaki jak  m.in. drożdżówki z jagodami i serem, chleby i ciasta, rogaliki drożdżowe, sery – w tym tradycyjny ser klagany (ser owczy), masło oraz żurek.

Stoisko gospodyń odwiedzali licznie mieszkańcy miasta i okolic, turyści oraz goście, w tym przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Wicestarosta Limanowski Agata Zięba, a także Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Wojciech Włodarczyk.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom tegorocznej edycji „Regionalnych Smaków Powiatu Limanowskiego” –  KGW Kamienica Górna , KGW „Gosposie” z Mszany Górnej, KGW Podłopień, KGW Młyńczyska oraz Pani Stanisławie Oleksy (autorki wiązanek i bukietów z ziół i kwiatów).

Dziękujemy również wszystkim osobom, które w wakacyjnym czasie brały udział w piątkowych spotkaniach promujących najlepsze smaki naszego regionu!