Spotkanie z Michałem Wójcikiem – autorem książki „C.k. Sąd Powiatowy w Mszanie Dolnej w latach 1883-1914. Instytucja i ludzie” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej - spotkanie autorskie , banner

28 luty 2024 r.

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na spotkanie z Michałem Wójcikiem, autorem książki „C.k. Sąd Powiatowy w Mszanie Dolnej w latach 1883-1914. Instytucja i ludzie”. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 7 marca br. o godzinie 17:00, a jednym z patronów honorowych jest Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Michał Wójcik – polonista, ekonomista, badacz regionalista, podczas spotkania zaprezentuje swoją najnowszą książkę dotyczącą sądownictwa w powiecie limanowskim na przełomie XIX i XX w. Publikacja, na  przykładzie Limanowej i Mszany Dolnej ukazuje, jak ważny wpływ lokalizacji władz administracyjnych i sądowych dla rozwoju Galicji. Autor przedstawia również, jak ta sytuacja przekładała się na wzrost prestiżu miejscowości oraz jakie walory ekonomiczne i społeczne były z tą lokalizacją związane.

Zapraszamy serdecznie do udziału w spotkaniu.

źr.: MBP Limanowa