VII Galicyjski Piknik Kolejowy w Dobrej

pociąg retro i ludzie wsiadajacy do niego

W tym roku w ramach VII Galicyjskiego Pikniku Kolejowego na stacji kolejowej w Dobrej ponad 1000 osób odśpiewało wspólnie piosenkę Maryli Radowicz – „Wsiąść do pociągu byle jakiego”. We wspólnym biciu rekordu w śpiewaniu piosenki kolejowej wzięli udział przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Przewodnicząca Powiatu Ewa Filipiak oraz Radni: Jan Puchała, Marian Wójtowicz i Grzegorz Wójcik.

 

O godzinie 14.10 odbyło się otwarcie spotkania, a po nim równo o godzinie 15.00 ponad 1000 uczestników wzięło udział w biciu rekordu świata w ilości osób jednocześnie śpiewających piosenkę kolejową „Remedium” Maryli Rodowicz. Kolejno odbył się panel dyskusyjny w kąciku kolejarskim oraz jego podsumowanie na scenie. A na koniec koncert zespołu Wołosatki.

Atrakcją tego dnia był przejazd pociągiem RETRO malowniczą trasą kolejową na linii Dobra- Kasina Wielka – Dobra, a także zabawy i animacje.

przedstawiciele powiatu limanwskiego na zdjeciu przy pociągu retro

To jedno z nielicznych wydarzeń na terenie powiatu limanowskiego, podczas którego można poznać tradycje kolejarskie naszego regionu oraz zostać pasażerem podczas przejazdu pociągiem RETRO.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content