Weekend wydarzeń w Powiecie Limanowskim (1 – 3 września)

Rozpoczynamy pierwszy wrześniowy weekend !  Nie zabraknie  w nim ciekawych wydarzeń, imprez i uroczystości odbywających się w tym czasie w naszym regionie, do udziału w których gorąco zachęcamy oraz polecamy w cotygodniowym przeglądzie:

• Piątek (01.09.2023 r.)

1. Muzeum Ziemi Limanowskiej – Dwór Marsów, ul. Józefa Marka 13 w Limanowej, zaprasza na Koncert muzyki lachowskiej w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej ,,Studio Muzyki” , uczestników warsztatów muzykowania ludowego. Koncert rozpocznie się o godzinie 17:00 :

• Niedziela (03.09)
  1. Uczestnicy turystycznej akcji pn. Odkryj Beskid Wyspowy” spotkają się na szczycie Miejskiej Góry, gdzie znajduje się Jubileuszowy Krzyż.

Wędrówka rozpocznie się o godz. 8:00, a miejscem zbiórki będzie parking  koło „Wolimexu” w Łososinie Górnej.

Trasa wędrówki przebiegać będzie przez: szlak zielony – Dzielec – Groń – Sarczyn – szlak niebieski Łysa Góra – Miejska Góra – szlak żółty i niebieski – Limanowa.

Możliwe jest wyjście z innych zakątków, tak by  dotrzeć na szczyt Miejskiej Góry na godzinę 11:00, gdzie odprawiona zostanie Msza Święta, a po niej będzie mieć miejsce biesiada turystyczna z konkursami  i poczęstunkiem. O oprawę muzyczną turystycznego spotkania zadba kapela z Zespołu Regionalnego „Limanowianie”.

1. Wójt Gminy Mszana Dolna zaprasza na uroczystości upamiętniające 84. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz poległych i zmarłych żołnierzy 24 Pułku Ułanów z Kraśnika z jednostki 10 Brygady Kawalerii Wojska Polskiego, które odbędą się o godz. 14.00, na przysiółku „Mogiła” w Kasinie Wielkiej.

Program Uroczystości:

13.15 – Zebranie delegacji oraz złożenie kwiatów na pomniku żołnierzy Wojska Polskiego oraz na nagrobku Stanisława Dobrowolskiego na Cmentarzu Parafialnym w Kasinie Wielkiej

13.30 – Przejazd delegacji na Przysiółek Mogiła

13.45 – Złożenie kwiatów przez delegacje pod pomnikiem Ułanów

14.00 – Msza św. w Kasinie Wielkiej na przysiółku „Mogiła”

15.00 – Patriotyczny program artystyczny w wykonaniu młodzieży z ZSiP nr 2 w Kasinie Wielkiej.

15.30 – Wystąpienia władz gminy i gości

Zapraszamy do udziału !