Wizyta Mobilnego Projektu Edukacyjnego Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon w Dobrej

Wyjątkowy projekt edukacyjny dla dzieci i młodzieży już wkrótce zagości w szkołach podstawowych w Dobrej. Cogiteon prowadzi pokazy popularnonaukowe, które przełamują codzienną rutynę. Animatorzy  mobilnego projektu edukacyjnego w oryginalny sposób prezentują doświadczenia, angażują do wspólnego działania i zachęcają do samodzielnego eksperymentowania.

Dzieci z klas I-III szkoły podstawowej zapraszamy na „Wyprawę na inną planetę” – wspólnie sprawdzimy czy na Cogito są warunki dogodne do życia.

Dla młodzieży przygotowano naukowe wyzwania. Matematyka, fizyka, chemia, biologia… spojrzymy na nie z nowej perspektywy. To one pomogą nam przy rozwiązywaniu kolejnych zagadek „Science Challenge”.

W ramach umowy zawartej pomiędzy Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon, a Gminą Dobra w zakresie współorganizacji wizyty Mobilnego Projektu Edukacyjnego –  dedykowanego uczniom szkół podstawowych z terenu gminy, w dniach 24 i 25 lutego 2020 roku Mobilny Projekt Edukacyjny Naukowiej, będzie dostępny dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych Gminy Dobra. Przedmiotowe przedsięwzięcie polega na realizacji dwudniowej wizyty grupy prowadzącej pokazy popularnonaukowe. Udział w pokazach popularnonaukowych Mobilnego Projektu Edukacyjnego Naukowiej jest bezpłatny. Gmina Dobra zapewni dowóz uczniów ze wszystkich szkół podstawowych na miejsce pokazu. W ramach obowiązków wynikających z współorganizacji przedmiotowego przedsięwzięcia Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon przeprowadzi w Szkole Podstawowej im. Leopolda Węgrzynowicza w Dobrej pokazy popularnonaukowe dla wszystkich uczniów szkół podstawowych z klas I-VIII z terenu Gminy Dobra oraz dwa spotkania informacyjne z nauczycielami szkół. Animatorzy Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon będą prowadzić dwa różne tematycznie pokazy, które zostaną dostosowane do grupy wiekowej odbiorców; jeden pokaz kierowany jest dla uczniów klas I-III, a drugi dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

W Mobilnym Projekcie Edukacyjnym będą uczestniczyć następujące szkoły podstawowe z terenu Gminy Dobra:

1. Szkoła Podstawowa im. Leopolda Węgrzynowicza w Dobrej,
  2. Zespół Placówek Oświatowych w Jurkowie,
  3. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Skrzydlnej,
  4. Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Chyszówkach,
  5. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Stróży,
  6. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wilczycach.

źródło:UG Dobra