Wyniki Powiatowego Konkursu Matematycznego pn. „Śladami matematyków”

16 czerwca 2023 r. roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej, podczas uroczystej gali podsumowano X edycję Powiatowego Konkursu Matematycznego: „Śladami matematyków” nad którym patronat honorowy sprawował Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Głównym celem turnieju „Śladami Matematyków” jest rozwijanie wśród uczniów z terenu Powiatu Limanowskiego kreatywnego myślenia oraz zainteresowania matematyką – dziedziną nauki,  która poprzez swoją harmonię, powtarzalność oraz zależności znajduje zastosowanie w wielu praktycznych aspektach życia. Organizatorzy zwracają także uwagę , że turniej z sukcesem powrócił po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa,  a jego niesłabnąca popularność  najlepiej świadczy wzroście zainteresowania przedmiotami ścisłymi wśród uczniów.

Część pisemna turnieju miała miejsce 30 maja 2023 roku.  Uczniowie mierzyli się z zadaniami otwarte i zamknięte z programu klasy ósmej szkoły podstawowej, co stanowiło dla nich także świetną powtórkę przed egzaminem ósmoklasisty.

Podczas rozdania nagród podkreślono znaczenie matematyki we współczesnym świecie oraz jej  zastosowanie  w różnych dziedzinach nauki.

Nagrody dla laureatów tegorocznej edycji ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Limanowej wręczali:  Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej  Joanna Rudek, oraz nauczyciele matematyki: Jadwiga Sojka,  Justyna Twaróg, oraz  Tadeusz Pietryga.

Lista laureatów Turnieju matematycznego „Śladami Matematyków” 2023:

• I miejsce: Lucjan Piechówka – Szkoła Podstawowa  im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej,

nauczyciel matematyki: mgr Krystyna Kryzia

nagroda: Tablet Samsung Galaxy A7 lite

• II miejsce: Piotr Kalemba – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Limanowej,

nauczyciel matematyki: mgr Anna Rosiek

nagroda: Smartwatch Amazfit GTS 2

• III miejsce: Antoni Juszczak – Szkoła Podstawowej w Młynnem

nauczyciel matematyki: mgr Anna Rosiek

nagroda: Powerbank 20W

• III miejsce: Anna Konieczny – Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza w Mszanie Dolnej,

nauczyciel matematyki: mgr Agnieszka Pyszczek

nagroda: Powerbank 20W

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju i życzymy dalszych osiągnięć !

źr./fot:  ZS nr1 Limanowa