Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy w Mszanie Dolnej w klimacie świątecznego oczekiwania

11 grudnia 2023 r.

W niedzielę 10 grudnia 2023 r.  na placu targowym w Mszanie Dolnej mieszkańców oraz gości regionu zgromadził Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy. Na licznych stoiskach wystawców można było nabyć świąteczne ozdoby, rękodzieło artystyczne, miody, sery i słodkie smakołyki  na świąteczny stół oraz jako upominki.

Wydarzeniu, którego celem była prezentacja lokalnych wyrobów rzemieślniczych oraz produktów najwyższej  jakości, promocja tradycji i marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny, towarzyszyła również muzyka. Wybrzmiały pastorałki, kolędy i inne utwory świąteczne w wykonaniu kapeli „Kościelnioki” z Olszówki, Orkiestry Dętej „Sami Swoi” z Kasinki Małej – Zagródca oraz Orkiestry Dętej OSP Mszana Dolna. Do wspólnego kolędowania włączyli się także uczestnicy jarmarku. Atrakcją, zwłaszcza dla dzieci było spotkanie ze zwierzętami gospodarskimi.

II Konkurs Potraw Wigilijnych zorganizowało w ramach wydarzenia Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” . Ocenie komisji podlegały dania i stoły udekorowane zgodnie z dawnymi obyczajami.

W tegorocznej edycji Zagórzańskiego Jarmarku uczestniczyli:  Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom”, „Sznurkowe Perełki”, Maria Knapczyk i Ula Kołodziej, „Serki gorczańskie” Monika Kubik, „Miody i produkty pszczele od Moniki i Piotra z Koniny”, „Drewniane Cuda” z Kasinki Małej, Małgorzata Suder, Maciej Komeza, „Hafthan” Konina, Józefa Potaczek, Danuta i Ewa Franczak, Zofia Suder i Anna Mrózek-Kotarska, Zofia Kalczyńska, PSONI Mszana Dolna, „Sabyart”, Maria Bolisęga, Jolanta Klimek, KG „Paradne Gosposie”, Stowarzyszenie „Spod Ćwilina”, Pasieka „Pszczółka”, Koło Pszczelarzy w Mszanie Dolnej, „Stroikowe Sny”, Barbara Jarosz, Ewa Różak, Ewa Szymczyk, Ula Pajdzik, Sylwia Bal, Ewa Kosakiewicz, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, WTZ przy Stowarzyszeniu „Remedium”, Fundacja „Na Psim Ogonie”, Maria Nawara, P.P.H. „Regle”, „Lawendowe Podhale”, Agnieszka Sroka, Agnieszka Figura, „Szydełkiem robione”, Pracownia kaletnicza „Merlo”, „Pszczele Ścieżki” Pasieka Hobbystyczna, „Swojskie Śwniobicie”, Flow 4 More, Anna Ulman.

Tradycyjny jarmark, którego jednym z partnerów  był Powiat Limanowski dał okazję do wspólnego spędzenia czasu i złożenia sobie wzajemnie życzeń z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia.

źr./fot.: TV 28