Zakończyła się kwalifikacja wojskowa 2023 r. w Powiecie Limanowskim

osoby tworzące komisję rekrutacyjną

28 czerwca 2023 r. zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Limanowskim. Badania prowadzone były w okresie od 15 maja 2023 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II. Zadaniem komisji było ustalenie przydatności do pełnienia służby wojskowej.

Komisję tworzyli:

1. Zygmunt Rojek- przewodniczący, lekarz chorób wewnętrznych, specjalista reumatolog;
  2. Maria Marcisz-Czaja – internista, gastrolog;
  3. Justyna Kuśnierz – psycholog;
  4. Joanna Kuźniacka – psycholog;
  5.  Krystyna Augustyn i Zofia Rutkowska – średni personel medyczny;
  6.  pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich.

Powiatowa Komisja Lekarska w Limanowej swoim zasięgiem obejmuje wszystkie gminy Powiatu Limanowskiego, z których w tym roku wezwani zostali mężczyźni urodzeni w 2004 i starsi: gmina Dobra – 85, gmina Jodłownik – 58, gmina Kamienica – 67, gmina Laskowa – 39, gmina Limanowa – 149, miasto Limanowa – 109, gmina Łukowica – 70, gmina Mszana Dolna – 135, miasto Mszana Dolna – 51, gmina Niedźwiedź – 45, gmina Tymbark – 54, gmina Słopnice 61. Ogółem 923 osoby. Badaniu komisji podlegało również 37 kobiet (wg wykazu z Wojskowego Centrum Rekrutacji).

W ostatnim dniu pracy komisji podziękowanie dla lek. med. Zygmunta Rojka oraz Krystyny Augustyn w imieniu Zarządu Powiatu Limanowskiego wręczył Etatowy Członek Zarządu Wojciech Włodarczyk. Był to wyraz wdzięczności za wieloletnią pracę w Powiatowej Komisji Lekarskiej. Władze samorządowe doceniły wsparcie merytoryczne wyróżnionych osób oraz ich wkład w zorganizowanie kompetentnego i sprawnie funkcjonującego zespołu orzeczników.