Zapraszamy do Mszany Dolnej na Zagórzański Jarmark Wielkanocny

11 marca 2024 r.

W niedzielę, 17 marca br. na placu targowym w Mszanie Dolnej odbędzie się Zagórzański Jarmark Wielkanocny. Wydarzenie organizowane w ramach w ramach działań marki lokalnej „Zagórzańskie Dziedziny” i współpracy trzech zagórzańskich samorządów: Miasta i Gminy Mszana Dolna oraz Gminy Niedźwiedź, objęli również patronatem honorowym: Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Na Zagórzańskim Jarmarku Wielkanocnym nie zabraknie świątecznych ozdób z regionalnym akcentem, takich jak: stroiki, palmy wielkanocne i wiele innych, jak również naturalnych świątecznych przysmaków. Organizatorzy zachęcają, aby szczególną uwagę poświęcić stoiskom oznaczonym certyfikatem i statuetką Znaku Promocyjnego Zagórzańskie Dziedziny, potwierdzającym związek produktów z regionem oraz ich najwyższą jakość. W tym roku do grona dobrze znanych i cieszących się popularnością produktów lokalnych, wyróżnionych „marką” tj.: Miody z Pasieki od Piotra Woźniaka z Koniny, serki gorczańskie od Moniki Kubik, czy drewniane cuda z Kasinki dołączą m.in.: miody z Pasieki Przygórze, koronkowe serwety od Zofii Piętoń (idealne do świątecznego koszyka!) i Sznurkowe Perełki ze swoimi koszyczkami i koszulkami na pisanki.

Podczas wielkanocnego zagórzańskiego jarmarku przewidziane są dodatkowe atrakcje m.in. warsztaty z samodzielnego wykonania palm, czy świątecznych stroików. Nowością będzie konkursowa „Bitwa na sodrę” (rodzaj tradycyjnej zupy wielkanocnej), w której werdykt należał będzie do publiczności. Do smakowania i głosowania w konkursie zapraszamy od godz. 12: 00. Ogłoszenie wyników zaplanowane jest ok. godz. 15: 00. Nie zabraknie też zagrody z żywymi zwierzętami, kojarzącymi się z czasem Wielkanocy.

Jarmark odbywać się będzie w godzinach 10:00 do 16:00. Serdecznie Zapraszamy!

Patronat Medialny: limanowa.in, gorce 24, tv28.

Partnerzy Jarmarku: Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej, Pizzeria„Szapo ba” Kasinka Mała oraz „Dawiec Auto” Piotr Dawiec Kasinka Mała.

źr. Urząd Miasta Mszana Dolna i Urząd Gminy Mszana Dolna