Zbliża się IV Kiermasz Bożonarodzeniowy w Powiecie Limanowskim

14 grudnia 2023 r.

W czwartek 21 grudnia br. zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości Powiatu Limanowskiego na IV Kiermasz Bożonarodzeniowy w Powiecie Limanowskim. Wydarzenie odbywać się będzie na limanowskim rynku w godzinach od 10:00 do 15:00.  Na kilka dni przed Wigilią na stoiskach promocyjnych będzie możliwość zaopatrzenia się w produkty naturalne i regionalne specjały na świąteczny stół, ręcznie wykonane ozdoby i dekoracje oraz wiele innych.  Nie zabraknie dźwięków kolęd i przebojów świątecznych oraz życzeń, które – bez względu na warunki pogodowe, na pewno rozgrzeją atmosferę i umilą ostatnie przedświąteczne przygotowania, wprowadzając niepowtarzalny, radosny nastrój.

Podczas czwartej edycji Kiermaszu Bożonarodzeniowego, zaprezentują się następujący wystawcy:

– Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Remedium” w Tymbarku (stroiki, zawieszki na choinkę, wianki bożonarodzeniowe, świeczki, ceramika świąteczna, bombki świąteczne, pierniki, mydełka).
– Limanowska Akcja Charytatywna
– Halina i Marek Piwowar (chleb wiejski „męciński”, kołacze podpłomyki)
– Koło Gospodyń Wiejskich w Zasadnem (gm. Kamienica) (stroiki świąteczne, bombki, ciasta, chleb domowego wypieku, podpłomyk, smalec, dania gorące)
– Zofia Toporkiewicz (kołacz jodłownicki, chleb z pieca, pierniczki świąteczne, ozdoby świąteczne)
– Gospodarstwo Pasieczne Miody Beskidzkie (miody oraz inne produkty pszczele, świeczki z wosku pszczelego, łuskane orzechy włoskie)
– Stowarzyszenie Producentów Owoców i Warzyw w Ujanowicach (śliwka suszona – suska sechlońska)
– Małgorzata Rutka – angielski zakątek (książki anglojęzyczne dla dzieci, które mogą być świetnym pomysłem na prezent, wiele propozycji typowo świątecznych)
– Koło Gospodyń Wiejskich Słopnice (stroiki, ozdoby świąteczne, chleb, ciasto, pierogi)
– MKART Pracownia Artystyczna Magdalena Król (ręcznie malowane ozdoby choinkowe, stroiki na plastrach drewna, kuferki drewniane z motywem świątecznym, bombki choinkowe)
– Marta Kaputa – Senior Limanowski Dom Kultury (ozdoby bożonarodzeniowe wykonane własnoręcznie na szydełku)
– Pracownia Ceramiki Magdalena Ibek (ceramika ozdobna i użytkowa – ozdoby świąteczne)
– Julia Denysiuk (świąteczny stroik, ozdoby do domu, piernik domowy, ciastka, dekoracje wykonane ręcznie)
– Piotr Banach (rękodzieła wykonane z drewna, choinki, szopki bożonarodzeniowe, stroiki, anioły, ozdoby choinkowe)
– Kram Gaguni (stroiki żywe, bombki, świece)
– Pasieka „Pszczółka” Marek Wojtas (miody odmianowe, pyłek pszczeli i propolis, choinki woskowe, świece woskowe, kit pszczeli)
– Halina Janik (ozdoby świąteczne, bożonarodzeniowe)

– Warsztaty artystyczne „Czerwone Korale” z Pisarzowej (ozdoby choinkowe, serwetki, stroiki, pierniki, mikołaje)

–  Gospodarstwo „Naturalnie” – Natalia Drożdż (wyroby tradycyjne – wędliny wiejskie, ciasta, chleby, bigos, kiełbasy, smalec, miody)

Polecamy serdecznie odwiedzenie wszystkich stoisk!

Wśród dodatkowych atrakcji, które czekać będą na uczestników spotkania, będą choinki i dary lasu  na stoisku partnera kiermaszu – Nadleśnictwa Limanowa, jak również Food truck „Dobre z Lasu” z pysznymi przekąskami prosto z lasu.

Wydarzenie uświetnią też występy grup kolędniczych z  Zespołu Szkół im. KEN  w Tymbarku oraz z Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej (Ekonom). Już teraz zachęcamy do włączenia się we wspólne śpiewanie. Kiermasz Bożonarodzeniowy to spotkanie, którego klimat tworzą przede wszystkim uczestnicy. Zapraszamy zatem do udziału w tym wydarzeniu.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Radio RDN, portal limanowa.in oraz telewizja internetowa TV28.

Poniżej w fotorelacji – wspomnienie ubiegłorocznej edycji bożonarodzeniowego kiermaszu w Powiecie Limanowskim.