Msza Święta na Cisowym Dziole i poświęcenie pomnika Jana Pawła II

16 lipca  2023 r. przy krzyżu millenijnym i kaplicy na Zakiczni – Młyńczyskach odprawiono coroczną mszę świętą oraz został poświęcony pomnik przedstawiający Ojca Świętego Jana Pawła II. Jedną ze znanych pasji Papieża Polaka były wędrówki górskie, a Beskidzkie szlaki ukochał on w sposób szczególny i wielokrotnie zachęcał do ich odwiedzania. Dlatego nie dziwi fakt, że na Cisowym Dziole stanął właśnie pomnik papieża wędrowca.

Pomnik powstał z inicjatywy oddziału Związku Podhalan w Łącku, przy współpracy darczyńców i ludzi dobrej woli, a także oddziału ZP w Młyńczyskach. Uroczystej liturgii przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz. Oprawę mszy św. w góralskim stylu zapewnili członkowie i sympatycy Związku Podhalan Oddział Łącko, Oddział Młyńczyska oraz Oddział Kamienica. W uroczystości uczestniczyli licznie zgromadzeni goście, wśród nich: duchowni, przedstawiciele władz samorządowych, Lasów Państwowych, straży pożarnej oraz członków oddziałów Związku Podhalan. Powiat Limanowski reprezentowali: Wicestarosta Powiatu Limanowskiego Agata Zięba, Członek Rady Powiatu Limanowskiego Wojciech Włodarczyk oraz radny Powiatu Limanowskiego Kazimierz Jasiński.

Zgodnie z tradycją nie zabrakło konnej banderii.

Po Mszy św. Biskup Leszek Leszkiewicz poświęcił pomnik Jana Pawła II.  Autorem wykutej w skale rzeźby Papieża, przedstawionego podczas wędrówki  jest Dariusz Gamracy.

Pomnik św. Jana Pawła II dopełnia sakralnego charakteru wierzchowiny Cisowego Dziołu. Znajduje się tu również droga krzyżowa. Ziemię na ten cel podarowali Państwo Stanisława i Kazimierz Łazarzowie.

źr./fot: tarnow.gosc.pl