Zbliża się X Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”

Miasto Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury zapraszają na X Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”. Wydarzenie odbędzie się 27 sierpnia na scenie muszli koncertowej w Parku Miejskim w Limanowej.

„Beskidzkie Rytmy i Smaki” to wydarzenie realizowane w ramach projektu Odkryj Beskid Wyspowy 2023 – 102 Wyspy Beskidu Wyspowego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu pn. „Małopolska Gościnna”. Podczas festiwalu prezentowana i promowana jest kultura, folklor oraz uroki tego wyjątkowego regionu. Odbywają się koncerty zespołów regionalnych, kapel, orkiestr, zespołów muzycznych, wystawy rękodzieła artystycznego, kiermasze produktów regionalnych, konkursy oraz zabawy dla dzieci. Prezentowany jest również folklor, tradycje, muzyka, tańce, wyroby i produkty regionalne.

27 sierpnia 2023 r. od godz. 15:00 w Parku Miejskim będzie można skorzystać z dodatkowych atrakcji m. in. zabaw dla dzieci czy stoisk regionalnych natomiast od godz. 15:30 na scenie zaprezentują się zespoły regionalne oraz młodzieżowe z Limanowej i okolic.

• Szczegółowy program wydarzenia:
    15:00 – otwarcie kiermaszu produktów regionalnych, stoisk degustacyjnych KGW oraz zabaw dla dzieci
    15:30 – występ Zespołu Tradycja z Męciny
    15:50 – rozpoczęcie
    16:00 – występ Limanowskiej Orkiestry Kameralnej
    16:20 – występ Grupy Dziecięcej Zespołu Regionalnego „Limanowianie”
    16:40 – występ Zespołu Śwarne Zgrajca
    16:50 – występ Kapeli Gorsety
    17:20 – zabawy i animacje dla dzieci
    18:00 – występ Zespołu Regionalnego „Słopniczanie”
    18:30 – występ Zespołu Regionalnego LIMANOWIANIE im. Ludwika Mordarskiego
    19:00 – występ Zespołu SENSI.

Zespół SENSI to młodzi i uzdolnieni muzycy. Zespół powstał w 2014 roku i od tej pory prężnie rozwija swoją działalność muzyczną. Wysoki poziom artystyczny pozwolił zespołowi na zdobycie większego grona odbiorców. Kolejne lata to dalszy rozwój zespołu. W 2019 roku powstały dwa pierwsze teledyski do coverów piosenek „Co za noc” oraz „Ciupazecka”. W skład zespołu wchodzi sześciu muzyków, dla których najważniejszą wartością jest zapewnienie najwyższej jakości obsługi imprez. Mimo młodego wieku szybko nabrali doświadczenia zapewniając profesjonalną oprawę muzyczną wielu wydarzeń.

Ponadto będzie możliwość spróbowania regionalnych potraw i przysmaków dzięki Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z Lipowego, Sowlin, Męciny i Starej Wsi I, a także odwiedzenia stoisk lokalnych artystów i stoiska pszczelarskiego z miodami „Pasieka Pszczółka”.
Na najmłodszych czekać będą animacje, dmuchańce, zabawy oraz konkursy z nagrodami. Wstęp jest wolny.

Zapraszamy!

Plakat informujący o wydarzeniu