Odbyły się Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego z KGW Kamienica

21 lipca 2023 r. miało miejsce kolejne spotkanie w III edycji akcji „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego”, promującej tradycje kulinarne naszego regionu, w którym wzięło udział Koło Gospodyń Wiejskich z Kamienicy Górnej.

Zagórzańskie specjały, takie jak m.in. placki z blachy i moskole, tradycyjny żurek, a także chleby, ciasta i sery cieszyły się dużym powodzeniem wśród gości odwiedzających limanowski rynek w wakacyjny piątek. Stoisko KGW z Kamienicy Górnej odwiedzili również: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Wicestarosta Limanowski Agata Zięba.

Akcja „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego” to nie tylko możliwość degustacji regionalnych potraw, czy też nabycia naturalnych produktów wytarzanych w naszym regionie tradycyjnymi metodami. Jest to również forma promocji kulinarnego dziedzictwa i kultury regionalnej, o które dbają koła gospodyń z terenu Powiatu Limanowskiego.

Dziękujemy gospodyniom z KGW Kamienica Górna oraz uczestnikom dzisiejszego spotkania na rynku w Limanowej.

A już  za tydzień 28 lipca będzie okazja by poznać nowe „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego” .  Serdecznie zapraszamy!