Wakacje 2021 rozpoczęte! Spędź je w powiecie limanowskim

W poniedziałek powitaliśmy lato a dziś, 25 czerwca uczniowie, również z powiatu limanowskiego, rozpoczynają wakacyjną przerwę. Powiat limanowski oferuje wiele możliwości aktywnego wypoczynku, a dzięki bogatej bazie turystycznej oraz walorom przyrodniczym i krajobrazowym jest to doskonałe miejsce, aby ciekawie przeżyć rozpoczęte właśnie wakacje i naładować się pozytywną energią.

Gratulujemy wszystkim uczniom osiągnięć wypracowanych w ciągu całego roku nauki. Zasłużony czas wakacyjnego odpoczynku warto dobrze wykorzystać, a najlepiej spędzić go w powiecie limanowskim. Na aktywnych czekają tu liczne, atrakcyjne trasy turystyczne: piesze, rowerowe oraz konne wiodące przez szlaki Beskidu Wyspowego oraz Gorców.

Nie brakuje też wyzwań dla miłośników turystyki ekstremalnej, a tajemnice fascynującego świata lokalnej fauny i flory można poznawać np. wybierając się na jedna ze usytuowanych na terenie powiatu ścieżek przyrodniczo- edukacyjnych.  Jak również odwiedzając m.in.Ośrodek Gorczańskiego Parku Narodowego z wystawą multimedialną.

Muzea i inne instytucje kulturalne działające w regionie w okresie letnim również posiadają bogatą ofertę, z której mogą korzystać dzieci, młodzież, jak i całe rodziny.

Warto dodać, że na stronie internetowej powiatu limanowskiego w zakładce PROMOCJA ,KULTURA ,TURYSTYKA można znaleźć wiele ważnych informacji na temat  Ziemi Limanowskiej jak również (nie tylko latem) zaplanować swój wypoczynek w zależności od upodobań i zainteresowań.

Zapraszamy również do odwiedzenia Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej na Limanowskim rynku (budynek tzw. „Buzodromu”). Przypominamy, że w sezonie letnim PCIT czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9-17, a w weekendy (od czerwca do końca września) w godzinach od 11-17.

https://powiat.limanowski.pl/blog/w-okresie-letnim-pcit-czynne-7-dni-w-tygodniu/

Dzieciom i młodzieży życzymy udanych, bezpiecznych i pełnych niezapomnianych przygód wakacji, a wszystkich spragnionych wypoczynku oraz aktywnego relaksu w otoczeniu górskiej przyrody zapraszamy do zawsze gościnnego powiatu limanowskiego.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content