Weekend Wydarzeń w Powiecie Limanowskim. 28 – 30 lipca

Ostatni lipcowy weekend w Powiecie Limanowskim zapowiada wiele ciekawych wydarzeń  kulturalnych i turystycznych. Zapraszamy na przegląd najważniejszych, w których warto wziąć udział w najbliższy piątek, sobotę oraz niedzielę.

Piątek 28 lipca 2023 r.

Wydarzenie jest formą spotkania dzieci i młodzieży z różnych kręgów kulturowych i religijnych, gdzie – podczas wspólnej zabawy – zapoznają się one z bogactwem i różnorodnością tradycji różnych krajów i regionów, ucząc się tolerancji i szacunku w stosunku do wiary, kultury, obyczajów i zachowań swoich rówieśników z innych krajów.

Uczestnikami Święta Dzieci Gór są polskie i zagraniczne zespoły folklorystyczne reprezentujące różne grupy etniczne regionów podkarpackich oraz regiony górskie wszystkich kontynentów. Na scenie w Parku Miejskim wystąpią zespoły: Jambo Kids Production z Nairobi w Kenii oraz Mały Zbójnicek z Zębu w Polsce.

Sobota 29 lipca 2023:

• 29 lipca 2023 r. w amfiteatrze „Saturn” w Kamienicy odbędą się po raz 41. Dni Gorczańskie, organizowane przez Gminę Kamienica oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji. Wydarzenie objęte jest Patronatem Honorowym Powiatu Limanowskiego.

Niedziela 30 lipca 2023

• Uczestnicy popularnej,  letniej akcji turystycznej „Odkryj Beskid Wyspowy” tym razem wyruszą na szczyt góry Skiełek (755 m. n.p.m.) w gminie Łukowica.

Start wyprawy: godz. 8:00 Przełęcz Ostra

Trasa: Przełęcz Ostra (zbiórka godz. 8.00 parking ) – szlak zielony Jeżowa Woda szlak zielony – Okowaniec – Skiełek – szlak zielony Łukowica

Odkryj Beskid Wyspowy 2023 – Skiełek

W programie wydarzenia konkursy powożenia zaprzęgów z gminy Laskowa i okolic, pokazy, zabawa taneczna w plenerze oraz koncert Agaty Sobocińsiej wraz z zespołem.

• Na terenie Parku Miejskiego w Limanowej o godzinie 14:00 rozpocznie się  XXII edycja Powiatowego Przeglądu Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Limanowskiego.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym kulinarnym, artystycznym i muzycznym wydarzeniu !

PROGRAM XXII Powiatowego Przeglądu Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Limanowskiego.

Gorąco polecamy udział w nadchodzących weekendowych wydarzeniach w Powiecie Limanowskim! Zapewniamy, że zarówno amatorzy kulturalnych wrażeń, jak i odkrywania turystycznych szlaków znajdą coś dla siebie.