Witamy lato w Powiecie Limanowskim

20 czerwca 2024 r.

20 czerwca wraz z najdłuższym dniem i najkrótszą nocą w roku rozpoczyna się astronomiczne lato, zaś w niedzielę 22 czerwca – lato kalendarzowe.

Powiat Limanowski jest wymarzonym miejscem na piesze i rowerowe wyprawy pięknymi szlakami Beskidu Wyspowego i Gorców. Tutaj również można z bliska doświadczyć fascynującego świata natury. Zapraszamy na ścieżki przyrodniczo –edukacyjne, rezerwaty przyrody oraz na szlaki Gorczańskiego Parku Narodowego, by dowiedzieć się więcej o bogactwie lokalnej fauny i flory. Mocne wrażenia i niezapomniane emocje zapewnią Paintball i Quady,   a na aktywnych czekają również wielofunkcyjne Trasy Wokół Góry Mogielica.

Warto pamiętać także o turystycznych szlakach tematycznych, przybliżających historię naszego regionu. Szlak Architektury Drewnianej  w Powiecie Limanowskim, Szlaki Papieskie w Beskidzie Wyspowym i Gorcach czy Ścieżka Edukacyjno-Turystyczna, Szlak Partyzanckim II Wojny Światowej – 1. Pułku Strzelców Podhalańskich AK w Tymbarku  , to kilka wspaniałych propozycji na ciekawe, rodzinne wyprawy. Warto również  wspomnieć, że na liście Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce  wpisanych jest 16 obiektów znajdujących się na terenie powiatu limanowskiego.

Latem w naszym regionie warto odkryć również skarby architektury, niezwykłe zabytki, obiekty i miejsca, które stanowią najważniejsze atrakcje turystyczne –  materialne i niematerialne dziedzictwo kultury. Do ich licznego grona  z pewnością zaliczają się laureaci czterech edycji plebiscytu pn. „Turystyczna Perła Powiatu Limanowskiego”: Cisowy Dział w Gminie Łukowica, Ścieżka Dydaktyczno – Przyrodnicza na górze Paproć, Bazę Szkoleniowo-Wypoczynkową Lubogoszcz w Kasince Małej w Gminie Mszana Dolna oraz Zagórzańska Izba Regionalna przy siedzibie Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego w Mszanie Dolnej.

W Limanowej (Rynek 23) działa Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej, gdzie również można zasięgnąć praktycznych informacji i wiedzy o regionie, a także skorzystać z bezpłatnych materiałów promocyjnych i informacyjnych. PCIT w Limanowej  posiada również swój oficjalny profil internetowy: facebook.com/Powiatowe-Centrum-Informacji-Turystycznej-w-Limanowej.  Zachęcamy do odwiedzin osobiście lub on-line.

Zapraszamy na udany wakacyjny wypoczynek do Powiatu Limanowskiego!