Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni!

hala z kilkoma drzewami a w dali mgły nad szczytami

W sobotę 23 września rozpoczyna się kalendarzowa i astronomiczna jesień. Choć nieubłaganie żegnamy lato, nowa pora roku stwarza również mnóstwo możliwości korzystania z piękna przyrody i krajobrazów oraz do odkrywania atrakcji, których nie brakuje na terenie Powiatu Limanowskiego. Warto przekonać się o tym właśnie tej jesieni.

Wędrując jednym ze szlaków turystycznych można chłonąć barwy i urok „złotej jesieni” Beskidu Wyspowego i Gorców w ich pełnej krasie. Warto wybrać się na jesienną wędrówkę, by odkrywać słynne „Beskidzkie Wyspy” oraz zdobywać Gorczańskie szczyty. Podziwianie malowniczych plenerów umożliwiają również wieże widokowe, które znajdują się m.in. na Mogielicy (1170 m.n.p.m), Modyni (1029 m n.p.m.), Skiełku (749 m n.p.m) , Jaworzu (921 m) i innych szczytach górskich w regionie.

szczyty beskidzkie we mgle

Można także skorzystać z ciekawych szlaków turystycznych, które pozwolą jeszcze lepiej poznać historię i kulturę regionu. Polecamy zwłaszcza:

Więcej przydatnych wiadomości o najważniejszych atrakcjach Powiatu Limanowskiego można znaleźć w zakładce PROMOCJA, KULTURA  i  TURYSTYKA  na oficjalnej stronie internetowej powiat.limanowski.pl.

Zapraszamy również miłośników aktywnego spędzania czasu do doświadczenia POZOSTAŁYCH FORMY TURYSTYKI, dostępnych również w sezonie jesienno – zimowym.

hala i szczyty beskidów na tle zachodzącego słońca

Odwiedzających region  zapraszamy także do POWIATOWEGO CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ W LIMANOWEJ, mającego swoją siedzibę na limanowskim rynku (Rynek 25), gdzie można uzyskać niezbędne informacje o regionie, a także otrzymać bezpłatne materiały informacyjne i promocyjne m.in. mapy, przewodniki, katalogi, foldery i broszury.

Życzymy pięknej, pełnej wrażeń jesieni i serdecznie zapraszamy do Powiatu Limanowskiego!

droga gruntowa wśród pożółkłych drzew, w dali szczyty beskidów

fot. Janusz Wańczyk, Aleksandra Tokarz, Łukasz Wojtas, Picheta