XI Galicyjski Piknik Kolejowy w Kasinie Wielkiej

Forum Gmin Beskidu Wyspowego, Towarzystwo Miłośników Regionu Dobrzańskiego, Gmina Mszana Dolna, Koalicja Kolei Galicyjskiej „Lokomotywa” oraz Kasina –  Ski zapraszają na XI Galicyjski Piknik Kolejowy. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę 18 czerwca 2023 r. w Kasinie Wielkiej, a jednym z partnerów jest Powiat Limanowski.

Tradycyjnie uczestnicy pikniku będą mieli okazje wziąć udział biciu rekordu świata we wspólnym śpiewaniu piosenki Wars wita Was zespołu Wały jagiellońskie (1981).

Nie zabraknie również atrakcji turystycznych i kulturalnych, wśród nich: przejście do Stacji Kolejowej w Kasinie Wielkiej, koncerty: Echo Zagórzan”, OSP z Kasiny Wielkiej, Zespołu Ludowego „Skrzydlanie” ze Skrzydlnej i Loch Camelot,  a także poczęstunku i konkursów z nagrodami.

Szczegółowy program XI edycji  Galicyjskiego Pikniku Kolejowego zamieszczony jest poniżej:

Program:

Godz. 8.00 – Skrzydlna /zbiórka parking/ – szlak czarny Skrzydlańskich Rozbójników im. Henryka Pazdura – Śnieżnica

Godz. 11.00 – Na szczycie Śnieżnicy Msza Św. Polowa /ks. Maciej Ścibór/, wspólna fotografia

Godz. 13.00 – Po Mszy Św. przejście szlakiem niebieskim i bez szlaku do Stacji Kolejowej w Kasinie Wielkiej

Godz. 14.00 – Stacja Kolejowa Kasina Wielka – XI Galicyjski Piknik Kolejowy i bicie rekordu świata w śpiewaniu piosenki kolejowej „WARS WITA WAS”, /uczestnicy otrzymają śpiewniki/

Koncert: „Echo Zagórzan” OSP z Kasiny Wielkiej, Zespół Ludowy  „Skrzydlanie” ze Skrzydlnej, Loch Camelot

Konkursy, poczęstunek

Godz. 15.00 – Zakończenie/powrót do Skrzydlnej autobus/.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników odkrywania  Beskidu Wyspowego , pociągów i dobrej zabawy do spędzenia niedzieli w Kasinie Wielkiej podczas XI odsłony Galicyjskiego Pikniku Kolejowego!